DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Kup bilet
Orlen Basket Liga
07 lut

Ostatni sprawdzian przed Pucharem Polski. Trefl Sopot – PGE Spójnia Stargard [ZAPOWIEDŹ MECZU]

W spotkaniu otwierającym 21. kolejkę ORLEN Basket Ligi Trefl Sopot podejmie w Hali 100-lecia PGE Spójnię Stargard. Dla podopiecznych Żana Tabaka będzie to ostatni mecz przed wyjazdem do Sosnowca na turniej o Puchar Polski 2024 oraz następującą po nim przerwą reprezentacyjną. Rywalizacja w Hali 100-lecia rozpocznie się w piątek 9 lutego o 17:30. Bilety są dostępne na stronie internetowej www.sercesopotu.pl. Kasa stacjonarna będzie działać przy wejściu głównym do Hali 100-lecia w dniu meczu od godziny 15:30.

Od początku sezonu 2023/2024 drużyna PGE Spójni Stargard niemal cały czas gra w ORLEN Basket Lidze seriami. Nasz najbliższy rywal rozpoczął rozgrywki świetnie, bo od trzech zwycięstw z rzędu. Następnie musiał uznać wyższość ekip z Warszawy i Torunia, by od 6. kolejki – niestety, w spotkaniu z Treflem Sopot – wrócić do wygrywania i dopisać kolejne trzy triumfy. Dobrą passę Spójni niespodziewanie przerwało Tauron GTK Gliwice, a w ślad za nimi poszli Śląsk, King oraz Anwil.

Wyjątkiem od reguły były dla stargardzian mecze w 13. i 14. kolejce. Podopieczni Sebastiana Machowskiego zakończyli zły czas domowym zwycięstwem ze Startem Lublin 86:81, ale już w kolejnym spotkaniu musieli uznać wyższość Zastalu. Po tej rywalizacji Spójnia zapisała kolejne dwie miniserie – najpierw trzy triumfy, a następnie dwie porażki. Mimo że jednym z trzech wspomnianych zwycięstw był triumf z Dzikami na koniec pierwszej rundy OBL, to Spójnia nie zdołała wywalczyć awansu na turniej o Puchar Polski. Przeszkodził im w tym… Trefl Sopot. 1 stycznia drużyna Żana Tabaka pokonała na wyjeździe King Szczecin, co oznaczało, że w tzw. małej tabelce stargardzian „przeskoczyli” Czarni Słupsk. W swoim ostatnim meczu Spójnia bardzo pewnie triumfowała w Toruniu (72:97). Z bilansem 11-9 zespół z województwa zachodniopomorskiego plasuje się na 5. miejscu w tabeli.

Liderem PGE Spójni Stargard jest wszechstronny Devon Daniels, który do średnio ponad 16 punktów na spotkanie dorzuca też 5.2 zbiórki, 2.6 asysty i 1.1 przechwytu. Będziemy musieli zwrócić także szczególną uwagę na Stephena Browna jr. (śr. 13.9 punktu i 5.5 asysty) oraz Alexa Steina, który choć dołączył do Spójni dopiero na początku 2024 roku, to już zapisał dla swojego nowego klubu 49 punktów (śr. 12.3). Do Hali 100-lecia wrócą nasi starzy znajomi – Wesley Gordon, Karol Gruszecki, Adam Łapeta oraz Adam Brenk. Szczególnie ważna może być postawa tego pierwszego, który jest aktualnie najlepiej blokującym ORLEN Basket Ligi (śr. 2.39) i drugim zbierającym rozgrywek (śr. 9.17).

O rywalu

Radosław Soja, drugi trener Trefla Sopot: W pierwszym meczu ze Spójnią ich fizyczność była dla nas dużym problemem. Od tego czasu dużo się zmieniło – nasza taktyka, zgranie… Mamy też nowych zawodników w składzie. Liczę, że te zmiany pozwolą nam wygrać spotkanie na własnym parkiecie, choć nie będzie to łatwe. Drużyna Spójni stanowi kolektyw. Mają bardzo dobrych rozgrywających, którzy mogą zdobyć ponad 20 punktów w każdym meczu, a pod koszem są świetni Gordon i Langović. To kompletny zespół, więc przed nami duże wyzwanie.

Mikołaj Witliński, środkowy Trefla Sopot: Przede wszystkim musimy zagrać lepiej w defensywie 1vs1. Spójnia jest zespołem, który opiera swój atak właśnie na takich akcjach i z tym mieliśmy problem w pierwszym meczu. Chcemy wygrać ze Spójnią, wrócić na ścieżkę zwycięstw i jechać w dobrych nastrojach na turniej o Puchar Polski.

Skład PGE Spójni Stagard

PG: Stephen Brown Jr., Alex Stein, Sebastian Kowalczyk, Jakub Wojdak

SG: Devon Daniels IV, Adam Brenk, Maksym Kołodziej

SF: Karol Gruszecki, Oliwer Korolczuk, Damian Krużyński

PF: Benjamin Simons, Aleksandar Langović, Dominik Grudziński

C: Wesley Gordon, Adam Łapeta

Dodatkowe atrakcje

Tłusty Piątek w Hali 100-lecia! Ze względu na okolicznościowe święto, które będzie obchodzone dzień przed meczem, klub we współpracy z Piekarnią-Cukiernią Andrzej Szydłowski przygotuje słodki poczęstunek dla najaktywniejszych kibiców! Szczegóły akcji zostaną przedstawione przez spikera podczas wydarzenia.

Przyjdź do Hali 100-lecia szybciej i zgarnij bilety do kina! W tym sezonie Trefl Sopot gra z kinem Cinema1 znajdującym się w gdańskiej Galerii Morena. W ramach współpracy kibice będą mogli zdobyć podwójne zaproszenia na dowolny seans. Jak to zrobić? Na 15 minut przed rozpoczęciem każdego meczu domowego (w tym wypadku o 17:15) cheerleaderki rzucą w kierunku trybun trzy gumowe piłki w żółtym kolorze. Osoby, które je złapią, będą mogły wymienić piłeczki na zaproszenia.

W trakcie meczu będzie działał sklepik Trefla Sopot. Znajdziecie w nim m.in. nowe bluzy Trefla Sopot w czarnym kolorze. Podczas wydarzenia najmłodsi będą mogli spędzić czas w kąciku zabaw lub spotkać się ze swoimi ulubionymi maskotkami – Treflikiem z Rodziny Treflików i Airnestem z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. W przerwach meczu na kibiców będą czekać karnawałowe konkursy. Spotkanie swoją obecnością uatrakcyjni grupa Cheerleaders Flex Sopot.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ INFORMATOR MECZOWY

  • trefl sopot - pge spojnia stargard

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni