DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs King Szczecin

Orlen Basket Liga

Klub - O klubie

Trefl Sopot

W 1995 roku Kazimierz Wierzbicki zrealizował swoje marzenie i założył klub koszykarski, który wkrótce stał się symbolem Sopotu i na stałe zapisał się na sportowej mapie Polski. Przez wiele lat dzięki wsparciu miasta i sponsorów, zespół Trefla, a w późniejszym okresie Prokomu Trefla odniósł wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Największe z nich to:

• pięć mistrzostw Polski (2004, 2005, 2006, 2007, 2008),
  • trzy wicemistrzostwa Polski (2002, 2003, 2012),
  • dwa brązowe medale (2001, 2014),
  • siedem Pucharów Polski (2000, 2001, 2006, 2008, 2012, 2013, 2023),
  • trzy Superpuchary Polski (2001, 2012, 2013)
  • finał Pucharu Mistrzów FIBA (2003),
  • dwukrotny awans do fazy Top16 Euroligi (2005, 2007).

Od sezonu 2009/10 drużyna wróciła do historycznej nazwy Trefl Sopot i kontynuuje wspaniałe koszykarskie obyczaje na Pomorzu. Na mocy podpisanej umowy pomiędzy Trefl Sportową SA a Treflem Sopot SA klub posiada prawo do powoływania się na tradycję wynikającej z działalności klubu pomiędzy 30 czerwca 1995 roku a 20 maja 2009 roku.

Walka o medale na ligowych parkietach to tylko jeden z wielu celów stawianych sobie przez klub. W ostatnich latach Trefl doskonalił program szkolenia młodzieży, dzięki czemu może szczycić się stałą obecnością swoich zawodników zarówno w kadrach młodzieżowych, jak i drużynie narodowej. W składzie Trefla gra wielu młodych zawodników, którzy koszykówki uczyli się w naszych zespołach młodzieżowych.

Chcemy być postrzegani jako klub, który stawia na polskich graczy i daje im możliwość nie tylko rywalizacji na najwyższym poziomie w naszym kraju, ale także decydowania o losach meczu. Zależy nam, aby to reprezentanci Polski, a najlepiej nasi wychowankowie, prowadzili drużynę do zwycięstw. Dlatego w przeszłości zespół reprezentowali tacy uznani polscy gracze jak Adam Wójcik, Andrzej Pluta, Tomasz Jankowski, Piotr Szybilski, Michał Hlebowicki, Łukasz Koszarek, Filip Dylewicz, Marcin Stefański, Adam Waczyński, a w obecnym sezonie Jarosław Zyskowski.

Szczegółowo opisana historia klubu znajduje się tutaj.

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga