DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

Kup bilet
Orlen Basket Liga
01 mar

Gramy dla Ukrainy!

W związku z trwającą wojną w Ukrainie Trefl Sopot rozpoczyna szereg działań, które będą znakiem solidarności i poparcia dla narodu ukraińskiego. Klub wesprze ogólnopolską zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie przeznaczając 50% przychodu z biletów zakupionych na mecz Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław. Spotkanie odbędzie się 5 marca o 17:30 w ERGO ARENIE. Bilety są dostępne na stronie internetowej www.sercesopotu.pl.

Zarząd, drużyna oraz pracownicy Trefla Sopot wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę. Apelujemy o poszanowanie suwerenności terytorialnej wynikającej z obowiązujących norm prawa międzynarodowego, zaprzestanie ataków na ludność cywilną i miejsca zamieszkania, zakończenie agresji oraz wycofanie rosyjskich wojsk.

Biorąc pod uwagę codzienne informacje, które docierają do nas zza wschodniej granicy, a także sytuacje uchodźców wojennych kierujących się do naszego kraju, klub postanowił włączyć się w pomoc dla narodu ukraińskiego. Trefl Sopot wpłaci na ogólnopolską zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie równowartość 50% przychodu z biletów zakupionych na sobotnie spotkanie Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław zaplanowane na 5 marca o godzinie 17:30 w ERGO ARENIE.

Godzinę przed meczem przy wejściu do hali A1 rozpocznie się zbiórka rzeczy, która zostanie przeprowadzona we współpracy z miastem Sopot. Potrzebne przede wszystkim są:

  • środki opatrunkowe – bandaże, plastry, gaza, środki do dezynfekcji itp.,
  • leki – przeciwbólowe, przeciwgorączkowe dla dorosłych
  • środki higieniczne (np. podpaski, tampony) i środki czystości (np. szczoteczki i pasta do zębów, mydło, szampon),
  • rzeczy dla dzieci: pieluchy we wszystkich rozmiarach, mokre chusteczki, kremy pielęgnacyjne dla niemowląt, dziecięce płyny do kąpieli, leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe; mleko w proszku, kaszki, słoiczki,
  • żywność z długim terminem przydatności do spożycia,
  • latarki, baterie, powerbanki.

Zarząd klubu postanowił, iż osoby posiadające ukraiński paszport bądź inny dokument potwierdzający tożsamość otrzymają bilet na wszystkie domowe spotkania Trefla Sopot do końca sezonu zasadniczego 2021/2022. Bilet można odebrać w dniu meczowym w kasie ERGO ARENY przy wejściu A1. Godziny działania kas są dostępne tutaj.

We współpracy z Treflem Gdańsk, operatorem ERGO ARENY – Spółką Hala Gdańsk-Sopot oraz Stowarzyszeniem Trefl Pomorze już w najbliższą środę rozpoczniemy cykliczne darmowe zajęcia sportowe dla dzieci z Ukrainy. Najmłodsi otrzymają puzzle i gry, a także zaproszenia na mecze drużyn, czy vouchery do sopockiego Aquaparku. Więcej o inicjatywie.

Koszykarze Trefla Sopot solidaryzując się z Ukrainą do sobotniego meczu przystąpią z niebiesko-żółtymi wstążkami, zaś w ERGO ARENIE będą obecne symbole narodowe naszych wschodnich sąsiadów.

Україно, ми з тобою!

  • gramy dla ukrainy
  • trefl sopot

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni