DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs Dziki Warszawa

Kup bilet
Orlen Basket Liga
28 lut

Przywrócić dzieciństwo poprzez sport – darmowe zajęcia w ERGO ARENIE dla dzieci z Ukrainy

Operator ERGO ARENY – Spółka Hala Gdańsk-Sopot – Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby sportowe Trefl Sopot i Trefl Gdańsk już od najbliższej środy zapraszają dzieci z Ukrainy na darmowe zajęcia sportowe. Będą one dedykowane dzieciom w wieku 6-10 lat, a na młodsze pociechy (3-6 lat) czekać będzie kącik zabaw. Dzieci otrzymają oczywiście puzzle i gry, a także zaproszenia na mecze drużyn, czy vouchery do sopockiego Aquaparku. W ERGO ARENIE podczas meczów zespołów Trefla prowadzone będą także zbiórki potrzebnych rzeczy, wszelkie informacje będą podawane na bieżąco.

Zajęcia dla dzieci z Ukrainy prowadzone będą w ramach programu Trefl Kids, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Trefl Pomorze. Od najbliższej środy, 2 marca, do polskich animatorów dołączy animator ukraiński, tak by dzieci biorące udział w zajęciach nie czuły bariery językowej. W początkowej fazie zajęcia będą się odbywać w poniedziałki, środy i czwartki, w godz. od 16:30 do 17:30. Aktywności sportowe dedykowane będą dzieciom w wieku 6-10 lat, a na młodsze pociechy, w wieku 3-6 lat, w trakcie zajęć czekać będzie kącik zabaw, pełen kolorów, puzzli, gier i zabawek. W ten sposób Spółka Hala Gdańsk-Sopot – operator ERGO ARENY – Stowarzyszenie oraz kluby spod znaku Trefla chcą choć trochę przywrócić ukraińskim dzieciom dzieciństwo.

– To dla nas najbardziej naturalna droga, by poza działaniami prowadzonymi podczas meczów, m.in. zbiórkami rzeczy potrzebnych dla obywateli Ukrainy, uruchomić w ERGO ARENIE jak najczęstszą możliwość dla dzieci do uprawiania sportu i do beztroskiej zabawy. W ten sposób chcemy choć w małym stopniu przywrócić dzieciom uśmiech i dzieciństwo. Jedno z pomieszczeń w ERGO ARENIE przekształcone zostanie na duży kącik zabaw, mamy też przestrzeń i zaplecze potrzebne do prowadzenia zajęć sportowych, a także możliwość integracji dzieci z Ukrainy z dziećmi z Polski. Dzięki Fundacji Trefl dla dzieci zostaną przygotowane wyprawki zawierające stroje, bluzy oraz obuwie sportowe. W początkowej fazie zapraszamy dzieci na zajęcia godzinne trzy razy w tygodniu, ale jesteśmy otwarci na modyfikację działań w ten sposób, by odpowiadały one na potrzeby mam dzieci, a także by mogły one zostać na stałe wpisane w grafik ERGO ARENY, Stowarzyszenia Trefl Pomorze i klubów sportowych. Szereg innych aktywności prowadzony będzie także podczas meczów Trefla Sopot i Trefla Gdańsk, a szczegóły na ten temat zostaną podane wkrótce – informują przedstawiciele Spółki Hala Gdańsk-Sopot – operatora ERGO ARENY – Stowarzyszenia oraz klubów. – Bardzo dziękujemy również restauracji Classic, która na czas zajęć zadba o napoje, ciastka i po prostu ciepłe przyjęcie opiekunów dzieci – dodają organizatorzy.

Na zajęcia należy się kierować wejściem C1 do ERGO ARENY (od strony morza). Dla dzieci przygotowane będą także oczywiście puzzle i gry Trefla.

Do hali dojechać można zarówno Szybką Koleją Miejską (przystanek Żabianka), tramwajami (linie nr 2, 4, 5, 6, 8), jak i autobusami (nr 148, 227), a tuż pod samą halą przystanek ma trolejbus linii 31. Przypomnijmy, że dla migrantów wojennych z Ukrainy transport miejski jest bezpłatny.

Спортивні клуби Tрефл, зал ЕРҐО АРЕНА та Асоціація Tрефл Поморе запрошують усіх дітей з України на спортивні заходи, які проводяться в рамках програми Tрефл Кидс. З середи, 2 березня, до польських аніматорів приєднається український аніматор, а одночасно із вправами для дітей 6-10 років буде організовано ігровий майданчик для дітей молодшого віку. Kожна дитина отримала спортивний інвентар, на всіх чекатимуть іграшки (пазли, ігри). Під час занять запрошуємо на каву та чай. Запрошуємо в зал ЕРҐО АРЕНА, вхід Ц 1. Ми віримо, що спортом та розвагою ми хоча б трохи повернемо ваших дітей у дитинство.

  • pomoc dla ukrainy
  • trefl sopot

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni