01 lis

Zmienne szczęście Trefla II Sopot, zdecydowane zwycięstwa zespołów U17 i U19

Koszykarski październik za nami! Sprawdźcie jak radziły sobie nasze drużyny w ostatnim tygodniu tego miesiąca.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli koszykarze Trefla II Sopot, którzy we wtorek 26 października nadrabiali ligowe zaległości. W Hali 100-lecia żółto-czarni podejmowali SMS PZKosz Władysławowo. Początek meczu był wyrównany – po czterech minutach gry mieliśmy remis 4:4. Niestety, zespołem, który jako pierwszy odskoczył, byli goście – SMS zanotował run 8-0. Złą serię przerwał Filip Gurtatowski, ale do końca inauguracyjnej kwarty przyjezdni utrzymali przewagę.

Początek drugiej części meczu był kontynuacją wyrównanych zmagań. Po trzech minutach tej kwarty tablica wyników pokazywała 18:24, ale wtedy ofensywa Trefla II stanęła, a to wykorzystali przeciwnicy, którzy po raz pierwszy zbudowali dwucyfrową przewagę (18:29). Zredukować ją udało się dopiero na 9 sekund przed końcem pierwszej połowy, kiedy za trzy trafił Hubert Łałak i było 28:37.

Premierowe dwie minuty po zmianie stron nie były pokazem koszykówki, ale od 22 minuty do głosu doszli gracze Trefla II – punkty Macieja Nagla, Wiktora Jaszczerskiego i Łukasza Klawy zminimalizowały straty do pięciu oczek. Serię naszej drużyny przerwał Piotr Wińkowski, który przeprowadził dwie skuteczne akcje, ale żółto-czarni nie poddawali się. Pod koniec trzeciej kwarty „2+1” Huberta Łałaka oraz trójka Łukasza Klawy jeszcze raz zbliżyły nas na -5 (46:51) i jeszcze wszystko było otwarte!

Mimo iż na pierwsze trafienia czwartej kwarty Filipa Gurtatowskiego szybko odpowiadało Władysławowo, to podopieczni Michaela Łydkowskiego nie odpuszczali. Gospodarze walczyli o doprowadzenie do remisu i udało im się to na nieco ponad 3 minuty przed końcem, kiedy trafił Hubert Łałak i było 59:59! SMS szybko odzyskał prowadzenie, ale kiedy w kolejnej akcji zza linii 6.75 metra celnie rzucił Bartosz Olechnowicz, to Trefl był +1. Jeszcze raz odpowiedział SMS… i jeszcze raz trzy oczka zdobył Bartek! Na 42 sekundy przed końcem zespół z Władysławowa doprowadził do remisu 65:65, jednak piłka wtedy wróciła do Trefla. Rzutową odpowiedzialność wziął na swoje barki Łukasz Klawa i trafił! Rywalom zostało 8 sekund na odpowiedź, ale sopocka obrona nie dała się przełamać i Trefl II mógł cieszyć się z drugiego zwycięstwa w 2LKosz! Czterech koszykarzy naszej drużyny zakończyło mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym, a na szczególną uwagę zasługują statystyki Huberta Łałaka, który zanotował triple-double (17 punktów, 10 zbiórek i 10 asyst).

Trefl II Sopot – SMS PZKosz Władysławowo 67:65 (11:16, 17:21, 18:14, 21:14)
Trefl II Sopot: Łałak 17 (10 as., 10 zb.), Klawa 13, Olechnowicz 12, Nagel 3, Toczek 0 oraz Gurtatowski 14, Jaszczerski 5, Zając 3, Krzebietke 0

———————

Następnego dnia w obiekcie przy ulicy Jakuba Goyki 7 swój mecz rozgrywała druga drużyna Trefla 1LO Sopot U17. Zespół Adama Siewruka rozpoczął spotkanie od prowadzenia 7:0. Rywale swoje premierowe oczka zapisali dzięki dwóm rzutom z linii rzutów wolnych. Gra wyrównała się, ale tylko do 8. minuty – przy wyniku 22:12 kolejne cztery akcje punktowe należały do Trefla, co dało wynik 30:12. Druga kwarta była prawdziwym popisem żółto-czarnych. W ciągu 10 minut sopocianie nie stracili nawet punktu, a sami rzucili aż 27 i było 57:12!

Trzecia kwarta definitywnie przesądziła o losach meczu. Co prawda gracze z Gdańska przełamali złą passę i trafiali do kosza, ale zdecydowanie częściej robili to nasi zawodnicy. Ta część spotkania zakończyła się rezultatem 26:8, a ostatnia 24:5. Aż siedmiu koszykarzy Trefla 1LO II Sopot U17 zanotowało dwucyfrowy dorobek punktowy!

Trefl 1LO II Sopot U17 – Gdański Klub Sportowy Neptun 107:25 (30:12, 27:0, 26:8, 24:5)
Trefl 1LO II Sopot U17: Ziółkowski 11, Pranszke 10, Kowalski 9, Matla 8, Hartman 4 oraz Ochociński 15, Gaik 15, Biernacki 12, Czyżewski 11, Ksionek 10, Kohnke 2

———————

Czwartek stał pod znakiem wyjazdowego spotkania Trefla 1LO Sopot U19. Żółto-czarni świetnie weszli w mecz – po 120 sekundach było 5:0, a w kolejnych minutach przewaga naszej drużyny rosła. Co cieszyło, ciężar zdobywania punktów rozkładał się na kilku zawodników. Premierowa kwarta zakończyła się wynikiem 25:11. Obraz gry nie zmieniał się w drugiej części meczu. Pod koszem rządził Maciej Nagel, z dystansu trafiał Eryk Adamiec, a swoje oczka dokładali też Piotr Krzebietke czy Patryk Kowalski. Na przerwę ekipa Michaela Łydkowskiego schodziła mając aż 39 punktów więcej (60:21).

Mając taki wynik sopocianie mogli pozwolić sobie na rozluźnienie szyków, ale Trefl 1LO Sopot U19 wciąż robił swoje. Nasi reprezentanci nie walczyli już o zwycięstwo – bo te mieli praktycznie pewne – tylko o przekroczenie bariery zdobytych 100 punktów. Udało się to już w 35 minucie gry po trafieniu Patryka. Ostatecznie licznik żółto-czarnych stanął na 121 punktach, a drużyna mogła cieszyć się z drugiego zwycięstwa w lidze.

MTS Basket Kwidzyn – Trefl 1LO Sopot U19 53:121 (11:25, 10:35, 18:26, 14:35)
Trefl 1LO Sopot U19: Nagel 21, Gurtatowski 13, Jaszczerski 11, Toczek 7, Olechnowicz 3 oraz Adamiec 20, Kowalski 16, Krzebietke 13, Kossakowski 7, Bobka 5, Wojtyka 5

———————-

Tydzień zamykało drugie spotkanie Trefla II Sopot. Żółto-czarni stanęli przed trudnym wyzwaniem – do Hali 100-lecia przyjechał lider tabeli, KSK Ciech Noteć Inowrocław. Spotkanie rozpoczęło się od punktów Huberta Łałaka, ale kolejne akcje należały do gości, którzy przeprowadzili run 13-0. Złą passę przełamał trójką Daniel Ziółkowski, jednak po chwili Noteć odpowiedziała pięcioma oczkami i było już 5:18. W drugiej części premierowej kwarty udało nam się zredukować część strat, dzięki dobrej grze wspomnianych Huberta i Daniela oraz Łukasza Klawy, ale sama końcówka znowu należała do inowrocławian, którzy prowadzili 34:19.

Żółto-czarni dążyli do odrabiania, ale kiedy tylko zbliżaliśmy się do różnicy 10 punktów, Noteć ponownie przyspieszała i odskakiwała. W drugiej kwarcie swoje punktowe konta otworzyli Bartosz Olechnowicz, Filip Gurtatowski, Maciej Nagel i Miłosz Zając, ale nawet to nie pozwoliło wygrać tej części meczu. Q2 zakończyła się wynikiem 19:20, a w przerwie tablica pokazywała 38:54.

Trzecia kwarta miała podobny przebieg do poprzedniej. Przyjezdnej kontrolowali przebieg meczu i utrzymywali przewagę. Sopocianie próbowali zbliżyć się za sprawą celnych rzutów z dystansu, ale na każdą taką akcję Noteć miała odpowiedź. Po 30. minutach lider tabeli miał już bardzo komfortową przewagę (55:77) i był o krok od sięgnięcia po szóste zwycięstwo w sezonie 2021/2022.

Mimo iż czwartą część meczu zainaugurowały dwie skuteczne akcji rywali, to gracze Trefla II nie zwiesili głów i do końca meczu walczyli o kolejne punkty. Przyniosło to efekt w postaci wygrania tej kwarty 22:19, ale z ostatecznego triumfu cieszyła się Noteć. Najwięcej punktów dla żółto-czarnych zdobyli Hubert Łałak i Daniel Ziółkowski – po 16 – a ten drugi dodatkowo rozdał jeszcze 12 asyst.

Trefl II Sopot – KSK Ciech Noteć Inowrocław 77:96 (19:34, 19:20, 17:23, 22:19)
Trefl II Sopot: Łałak 16 (12 as.), Ziółkowski 16, Klawa 9, Toczek 4, Gurtatowski 3 oraz Olechnowicz 9, Jaszczerski 8, Zając 8, Nagel 4, Bobka 0, Krzebietke 0, Adamiec 0