DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

05 gru

Zmienne szczęście Trefla II Sopot, pewne zwycięstwo pierwszej drużyny U17

Za nami kolejne trzy mecze młodzieżowych drużyn Trefla Sopot.

W środę 30 listopada Trefl II Sopot udał się do Torunia, gdzie mierzył się z miejscowym AZS UMK. Niestety, od początku rywalizacja w grodzie Kopernika toczyła się pod dyktando gospodarzy. Do przerwy AZS miał aż 21 punkty więcej. Mimo, że trzecią kwartę sopocianie zwyciężyli 18:15, to w ostatniej części spotkania – w tym samym stosunku – lepsi byli torunianie i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

AZS UMK Transbruk Toruń – Trefl II Sopot 85:64 (26:13, 26:18, 15:18, 18:15)
Trefl II Sopot:  Nagel 17 (10 zb.), Gurtatowski 15, Wojtyka 13, Toczek 9, Olechnowicz 0 oraz Kossakowski 3, Mroczkowski 3, Adamiec 2, Jaszczerski 2, Kowalski 0, A. Jęch 0, Półbratek 0

Piątek należał do Trefla 1LO Sopot U17. Podopieczni Marcina Stefańskiego podejmowali w Hali 100-lecia drugą drużynę Gdyńskiej Akademii Koszykówki. O ile w pierwszej kwarcie przyjezdni nawiązali jeszcze walkę, tak od drugiej części spotkania całkowitą inicjatywę miał Trefl. Żółto-czarni z każdą minutą powiększali prowadzenie i ostatecznie triumfowali różnicą 43 punktów!

Trefl 1LO Sopot U17 – Gdyńska Akademia Koszykówki II 91:48 (16:12, 26:7, 24:14, 25:15)
Trefl 1LO Sopot U17: Chac 23, Czyżewski 12, Rarowski-Geckler 10, Ignaciuk 7, Gaik 6 oraz Ziółkowski 12, Ksionek 7, Zawistowski 6, Daniiloudis 6, Duzowski 2, Burek 0

Zdecydowanie najbardziej emocjonującym pojedynkiem poprzedniego tygodnia był sobotni mecz Trefla II Sopot z Profit Sunbud PKK 99 Pabianice. Premierowe 10 minut zakończyło się zwycięstwem gości 25:21, ale w drugiej kwarcie o osiem punktów był lepszy Trefl i to ekipa Michaela Łydkowskiego schodziła na przerwę w korzystniejszej sytuacji. W trzeciej kwarcie obie drużyny nie grzeszyły skutecznością, ale oczko do swojej przewagi dołożyli sopocianie. Niestety, na niespełna cztery minuty przed końcem goście odrobili wszystkie straty. Gdy rozpoczęło się ostatnie 30 sekund czwartej kwarty Pabianice prowadziły 71:68, ale w decydującej akcji ręka nie zadrżała Patrykowi Wojtyce, który trafił za trzy i o losach meczu miała zadecydować dogrywka. Dodatkowe pięć minut przyniosły po pięć punktów dla każdej z drużyn i w związku z tym potrzebny był jeszcze jeden dodatkowy czas. Niesieni dopingiem kibiców żółto-czarni stanęli na wysokości zadania i w drugiej dogrywce rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść, tym samym zwyciężając piąty mecz w sezonie!

Trefl II Sopot – Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 82:81 (21:25, 21:13, 10:9, 19:24, d1. 5:5, d2. 6:5)
Trefl II Sopot: Wojtyka 19, Nagel 18 (14 zb.), Toczek 13 (14 as.), Gurtatowski 8, Adamiec 6 oraz Krzebiete 7 (11 zb.), Kowalski 6, A. Jęch 5, Mroczkowski 0