DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

Kup bilet
Orlen Basket Liga
03 kwi

Zatrzymać najlepszą ofensywę ligi! MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot [ZAPOWIEDŹ MECZU]

Pierwszy mecz w kwietniu koszykarze Trefla Sopot rozegrają w Dąbrowie Górniczej, gdzie zmierzą się z tamtejszym MKS-em. Żółto-czarni są już pewni miejsca w TOP4 na koniec rundy zasadniczej, ale nadal walczą o jak najwyższe rozstawienie przed play-off. Na grę w tej części sezonu liczą też zawodnicy MKS-u. Choć nasz przeciwnik z bilansem 13-13 plasuje się dopiero na 9. miejscu w tabeli, to dąbrowianie mogą pochwalić się najlepszym atakiem w całej lidze. Drużyna Borisa Balibrei średnio zdobywa blisko 95 punktów na spotkanie, co oznacza duże wyzwanie dla naszej obrony. Mecz w HWS Centrum odbędzie się w czwartek 4 kwietnia o 19:30. Transmisję z rywalizacji będzie można śledzić za pośrednictwem Emocje.tv

MKS świetnie rozpoczął bieżące rozgrywki. W pierwszych sześciu meczach aż pięciokrotnie dąbrowianie schodzili z parkietu jako zwycięzcy. Zespół z województwa śląskiego pokonał m.in. ostatnich finalistów PLK, czyli King Szczecin i WKS Śląsk Wrocław. Wszystko zmieniło się w listopadzie. Od domowego spotkania z PGE Spójnią Stargard, które zakończyło się porażką MKS-u 98:106, dąbrowianie przegrali jeszcze kolejnych pięć spotkań. Ostatnie z nich miało miejsce w Hali 100-lecia 7 grudnia 2023 roku. Po wyrównanym pojedynku, zakończonym dopiero po dogrywce, Trefl zwyciężył 110:102. Świetne spotkanie zanotował duet Zyskowski-Van Vliet, który łącznie zapisał aż 55 punktów.

Złą passę MKS zakończył osiem dni później w Łańcucie… i rozpoczął kolejną serię! W ciągu miesiąca gracze z południa Polski odnieśli pięć zwycięstw. Pierwszym pogromcą MKS-u w 2024 roku okazał się Anwil, który 20 stycznia zwyciężył w Dąbrowie Górniczej 87:84. Od tego momentu wyniki zespołu trenera Balibrei były regularne – MKS ponosił dwie porażki z rzędu, po czym raz triumfował. Taki cykl trwa już od dziewięciu spotkań. W ostatnim z nich MKS pokonał Arrivę Polski Cukier Toruń 89:79.

Pięciu graczy z dwucyfrową średnią punktową, aktualnie najlepiej asystujący ligi, drugi obecnie zbierający rozgrywek – ofensywa MKS-u robi wrażenie! Przeciętnie najwięcej punktów zapisuje Hiszpan Marc Garcia, który średnio rzuca 18.2 oczka na spotkanie. Wśród asystujących wyróżnia się Taylor Persons (śr. 9.3 asysty), zaś pod tablicami króluje Nicolas Carvacho (śr. 9.4 zbiórki). Sopocianie będą musieli także uważać na Lovella Cabbila (śr. 13.7 punktu), Xeyriusa Williamsa (śr. 12.8 punktu) czy Dominika Wilczka (śr. 9.2 punktu). W polskiej rotacji ważną rolę pełni Błażej Kulikowski, który rozpoczynał sezon… w Treflu Sopot. 23-latek gra dla MKS-u na zasadzie wypożyczenia i notuje średnio ponad 22 minuty na mecz.

O rywalu

Radosław Soja, drugi trener Trefla Sopot: Spodziewamy się ciężkiego meczu. MKS jest zespołem bardzo nieprzewidywalnym, szybko biegającym i oddającym wiele rzutów za trzy. Nie możemy wdać się z nimi w wymianę ciosów. Musimy solidnie bronić i zdobywać punkty w ataku, co utrudni im wyprowadzanie kontr. Wszystko rozpoczyna się od duetu Persons-Carvacho, ale MKS po prostu wygląda dobrze jako zespół. Jest grupa polskich zawodników rzucająca za trzy czy groźny Williams… Musimy uważać na całą drużynę.

Skład MKS-u Dąbrowa Górnicza

PG: Tayler Persons, Santiago Konaszuk

SG: Lovell Cabbil, Błażej Kulikowski, Szymon Ryżek, Krystian Zawadzki

SF: Marc Garcia, Dominik Wilczek, Marcin Piechowicz, Kacper Dziedzic, Jakub Wojdała

PF: Xeyrius Williams, Dawid Słupiński, Maciej Kucharek, Wiktor Kurowski, Kacper Indyk

C: Nicolas Carvacho, Jakub Wojciechowski

  • mks dąbrowa górnicza - trefl sopot zapowiedź meczu

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni