DO KOLEJNEGO MECZU ZOSTAŁO Trefl Sopot vs Rawlplug Sokół Łańcut
Kup bilet
Energa Basket Liga
22 lis

Zapowiedź meczu: Enea Zastal BC Zielona Góra – Trefl Sopot

Zaledwie trzy dni po zwycięstwie w hitowym meczu z BM Stalą Ostrów Wielkopolski nasi koszykarze rozegrają kolejne spotkanie w Energa Basket Lidze. Żółto-czarni są już w drodze do Zielonej Góry, gdzie jutro tj. 23 listopada zmierzą się z Zastalem. Dla trenera Żana Tabaka, a także Rolandsa Freimanisa, Jarosława Zyskowskiego i Ivicy Radicia będzie to szczególne spotkanie, gdyż w przeszłości reprezentowali barwy klubu z województwa lubuskiego. Rywalizacja rozpocznie się o 19:00.

Zespół z Zielonej Góry nieudanie rozpoczął sezon 2022/2023. Na start rozgrywek Zastal przegrał we Włocławku z Anwilem 61:82, a w drugim spotkaniu wyjazdowym musiał uznać wyższość Kinga. Również domowa inauguracja nie potoczyła się po myśli trenera Vidina i jego podopiecznych – w Centrum Rekreacyjno Sportowym triumfowali Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Z pierwszego sukcesu zielonogórzanie cieszyli się w Toruniu, gdzie pokonali Twarde Pierniki 89:72.

Triumf w województwie kujawsko-pomorskim okazał się bezcenny i napędził drużynę do kolejnych zwycięstw. Najpierw po zaciętym pojedynku Zastal pokonał MKS Dąbrowę Górniczą 94:90, a następnie nie dał szans ekipie z Lublina (96:67). Listopad nasi najbliżsi rywale rozpoczęli od wyjazdowego zwycięstwa nad Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz, zaś w ostatni piątek pokonali po dogrywce Tauron GTK Gliwice 94:88. Piąte zwycięstwo z rzędu pozwoliło im wskoczyć na… piąte miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

Choć najlepszymi średnimi statystykami pod względem zdobywanych punktów mogą pochwalić się Alen Hadzibegović (śr. 14.8) oraz Przemysław Żołnierewicz (śr. 13.1), to sopocka defensywa powinna także zwrócić uwagę na Bryce’a Alforda. To właśnie po przyjściu amerykańskiego obwodowego rozpoczęła się seria pięciu zwycięstw Zastalu, a sam zawodnik przeciętnie notuje 12.6 punktu i 4.2 asysty.

Ostatnie mecze Enea Zastalu BC Zielona Góra

Tauron GTK Gliwice – Enea Zastal BC Zielona Góra 88:94

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Enea Zastal BC Zielona Góra 73:91

Enea Zastal BC Zielona Góra – Polski Cukier Start Lublin 96:67

Enea Zastal BC Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza 94:90

Twarde Pierniki Toruń – Enea Zastal BC Zielona Góra 72:89

Skład Enea Zastalu BC Zielona Góra

PG: Bryce Alford, Sebastian Kowalczyk, Jan Góreńczyk, Jakub Kunc

SG: Kareem Brewton, Radosław Trubacz

SF: Przemysław Żołnierewicz, Dustan Kutlesić

PF: Aleksandar Zecević, Jan Wójcik, Szymon Wójcik

C: Alen Hadzibegović, Tobiasz Dydak

Gdzie oglądać?

Mecz odbędzie się w Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ulicy Sulechowskiej 41 w Zielonej Górze. Transmisję ze spotkania można śledzić za pośrednictwem platformy Emocje.tv.

  • zastal bc zielona góra - trefl sopot zapowiedź meczowa

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Oficjalny Bukmacher Klubu

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni