DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

Kup bilet
Orlen Basket Liga
09 maj

Zakończyć serię! [ZAPOWIEDŹ TRZECIEGO ĆWIERĆFINAŁU]

Po dwóch zwycięstwach w ERGO ARENIE koszykarze Trefla Sopot są o krok od wywalczenia awansu do półfinału ORLEN Basket Ligi 2023/2024. Już jutro podopieczni Żana Tabaka będą mieli szansę przypieczętować sukces. W piątek 10 maja o godzinie 17:30 żółto-czarni rozpoczną trzecie spotkanie w serii – wyjazdowy mecz w HWS Centrum z MKS-em Dąbrowa Górnicza. W przypadku ewentualnych niepowodzeń czwartą rywalizację zaplanowano na niedzielę 12 maja (również w Dąbrowie Górniczej), a decydujący mecz może zostać rozegrany w środę 15 maja w ERGO ARENIE. Transmisję z piątkowego meczu przeprowadzi Polsat Sport News 3.

Dwa z trzech kroków postawione! Drużyna Trefla Sopot obroniła ERGO ARENĘ i znacząco przybliżyła się do gry o medale w sezonie 2023/2024. Sopocianie najpierw pewnie pokonali MKS 97:78, a w drugim meczu, mimo zdecydowanie bardziej wyrównanego przebiegu. pokazali charakter i w ostatnich sekundach przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (82:81). W obu spotkaniach wiodącą postacią naszego zespołu był Jakub Schenk, który zapisał łącznie 39 punktów oraz 17 asyst. Po stronie MKS-u również z bardzo dobrej strony pokazał się rozgrywający – Taylor Persons zanotował 34 punkty i 11 asyst.

W serii do trzech zwycięstw Trefl Sopot prowadzi 2:0. Do awansu nasza drużyna potrzebuje jednego zwycięstwa, zaś MKS musiałby wygrać trzy spotkania z rzędu. Zwycięzca serii zmierzy się w półfinale z lepszym z pary Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – WKS Śląsk Wrocław, gdzie aktualnie jest remis 1:1. Pierwsze mecze półfinałowe zostały zaplanowane na weekend 18/19 maja. W przypadku awansu Trefla Sopot grę w kolejnej fazie rozpoczniemy od dwóch spotkań domowych.

O rywalu

Geoffrey Groselle, środkowy Trefla Sopot: Niedzielne spotkanie było trudne, ale nie zaskoczyli nas. To bardzo utalentowana drużyna, w ataku prawdopodobnie jedna z najlepszych w całej lidze. Zamknięcie serii nie będzie łatwe. Musimy pozostać skoncentrowani i zdeterminowani, aby ją jak najszybciej zakończyć. Kluczem będzie utrzymanie naszych przewag. Musimy być zmotywowani i cały czas wywierać na nich presję. Szczególnie w defensywie, gdzie trzeba ich zatrzymać.

Skład MKS-u Dąbrowa Górnicza

PG: Tayler Persons, Santiago Konaszuk

SG: Lovell Cabbil, Błażej Kulikowski, Szymon Ryżek, Krystian Zawadzki

SF: Marc Garcia, Dominik Wilczek, Marcin Piechowicz, Kacper Dziedzic, Jakub Wojdała

PF: Xeyrius Williams, Dawid Słupiński, Maciej Kucharek, Wiktor Kurowski, Kacper Indyk

C: Nicolas Carvacho, Jakub Wojciechowski

  • MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot zapowiedź
  • zapowiedź trzeciego ćwierćfinału Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni