DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs Tauron GTK Gliwice

Kup bilet
Orlen Basket Liga
25 sty

Wziąć udany rewanż za mecz pierwszej rundy! Trefl Sopot – Polski Cukier Start Lublin [ZAPOWIEDŹ MECZU]

W dziewiątym domowym spotkaniu Energa Basket Ligi 2022/2023 nasza drużyna podejmie w Hali 100-lecia Polski Cukier Start Lublin. Żółto-czarni spróbują zrewanżować się za mecz pierwszej rundy, który ekipa Startu zwyciężyła 96:75. Rywalizacja rozpocznie się o 19:30, zaś kasa stacjonarna będzie otwarta od 17:30. Bilety są też dostępne na www.sercesopotu.pl.

Zespół Artura Gronka rozpoczął sezon od pokonania po dogrywce Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz. W drugim meczu dość niespodziewanie Start przegrał z Tauron GTK Gliwice, ale szybko zrehabilitował się pokonując naszą drużynę. Kolejne spotkania również miały zaskakujący przebieg. Start potrafił zwyciężyć z BM Stalą Ostrów Wielkopolski, by dwa tygodnie później przegrać z Rawplug Sokołem Łańcut. Po porażce z beniaminkiem lublinianie musieli też uznać wyższość wszystkich trzech aktualnych medalistów Energa Basket Ligi.

Przełamanie nadeszło w domowej rywalizacji z Kingiem Szczecin, ale następne trzy mecze – przeciwko Czarnym, MKS-owi i Spójni – Start kończył niepowodzeniem. Ligowe zwycięstwa numer 5 i 6 podopieczni trenera Gronka odnieśli w rewanżowych spotkaniach z Astorią i GTK. Były to ich pierwsze dwa triumfy z rzędu w Energa Basket Lidze 2022/2023.

Start – podobnie jak nasz zespół – bierze też udział w European North Basketball League. Lublinianie z bilansem 4-1 plasują się na 2. miejscu w grupie A i są już pewni awansu do dalszej części rozgrywek. W ostatnim meczu rozegranym w poniedziałek pokonali na wyjeździe BC Kalev/Cramo 73:80.

Duży wpływ na ostatnie dobre wyniki Startu miało przyjście Gabe’a DeVoe. Obwodowy w trzech meczach EBL zapisał 61 punktów, co daje średnią ponad 20 oczek na spotkanie. Prawdziwy popis amerykański obwodowy zaprezentował w rywalizacji z GTK, które zakończył z dorobkiem 34 punktów. Ważnymi postaciami Startu są także Cleveland Melvin (śr. 15 punktów), Dayshon Hassan Smith (śr. 12.9 punktu oraz 4.6 asysty) i Klavs Cavars (śr. 12.2 punktu i 8.3 zbiórki).

Ostatnie mecze Polski Cukier Startu Lublin

BC Kalev/Cramo – Polski Cukier Start Lublin 73:80 [ENBL]

Polski Cukier Start Lublin – GTK Gliwice 79:68

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Polski Cukier Start Lublin 92:100

Polski Cukier Start Lublin – BC Szawle 83:75 [ENBL]

Polski Cukier Start Lublin – PGE Spójnia Stargard 85:94

Skład Polski Cukier Startu Lublin

PG: Dayshon Hassan Smith, Bartłomiej Pelczar

SG: Gabe DeVoe, Mateusz Dziemba, Wiktor Kępka, Norbert Ziółko

SF: Cleveland Melvin, Michał Krasuski, Sebastian Walda

PF: Troy Barnies, Kacper Młynarski, Michał Grzesiak

C: Klavs Cavars, Roman Szymański

Gdzie oglądać?

Mecz będzie transmitowany za pośrednictwem Emocje.tv.

  • trefl sopot - polski cukier start lublin zapowiedź meczu

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni