DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

Kup bilet
Orlen Basket Liga
12 kwi

Wziąć rewanż za mecz w pierwszej rundzie! Tauron GTK Gliwice – Trefl Sopot [ZAPOWIEDŹ MECZU]

Przed koszykarzami Trefla Sopot ostatni wyjazd w rundzie zasadniczej 2023/2024. W sobotę 13 kwietnia o 15:30 żółto-czarni zmierzą się z Tauron GTK Gliwice. Podopieczni Żana Tabaka spróbują zrewanżować się za spotkanie z pierwszej rundy, kiedy to drużyna z województwa śląskiego zwyciężyła w Hali 100-lecia 85:79. Transmisję z rywalizacji przeprowadzi platforma Emocje.tv.

Podopieczni dobrze nam znanego Pawła Turkiewicza bardzo źle rozpoczęli sezon 2023/2024. Na pierwsze zwycięstwo GTK czekało aż do… 3 listopada. W tym czasie gliwiczanie przegrali sześć meczów z rzędu. Dopiero wyjazdowe spotkanie z Dzikami Warszawa zakończyło złą serię. O tym, jak ważne to było przełamanie, świadczyły kolejne mecze. W przedostatnim miesiącu roku Tauron GTK Gliwice zanotował komplet zwycięstw, a ich wyższość musiały uznać drużyny ze Słupska, Stargardu i Ostrowa Wielkopolskiego.

Kiedy skończył się listopad, zakończyła się również seria gliwiczan. Grudzień nasz najbliższy rywal rozpoczął od porażek z Legią i Arrivą Polskim Cukrem Toruń. Następne spotkanie GTK rozgrywało w Sopocie. Nasz zespół wówczas miał za sobą passę sześciu zwycięstw z rzędu i był zdecydowanym faworytem starcia w Hali 100-lecie. W sporcie nie można być jednak niczego pewnym i niestety tym razem to my się o tym przekonaliśmy – GTK niespodziewanie zwyciężyło 85:79.

Triumf w Sopocie był dla gliwiczan niezwykle cenny, gdyż kolejne spotkania nie kończyły się po ich myśli. Drużyna z województwa śląskiego przegrał aż siedem meczów z rzędu i dopiero na początku lutego – tuż przed turniejem o Puchar Polski 2024 i przerwą reprezentacyjną – odniosła pierwsze zwycięstwo w 2024 roku. Podopieczni Pawła Turkiewicza triumfowali w bardzo ważnym w kontekście utrzymania meczu w Zielonej Górze. W marcu GTK wygrało tylko 1 z 5 spotkań, ale kwiecień rozpoczęło od optymistycznego akcentu, czyli trzeciego domowego triumfu w sezonie. Po dobrym meczu gliwiczanie pokonali 92:76 zespół z Torunia. Z bilansem 8-19 Tauron GTK Gliwice zajmuje 14. miejsce w tabeli i jest bardzo blisko utrzymania w ORLEN Basket Lidze.

Zdecydowanym liderem GTK w tym sezonie jest Josh Price. Średnia 21.3 punktu na mecz jest aktualnie najlepszym wynikiem ORLEN Basket Ligi! Wątpliwe jest jednak, aby w sobotę zawodnik pomógł swojej drużynie, gdyż od połowy marca pauzuje z powodu kontuzji. W związku z tym sopocianie będą musieli zwrócić uwagę na pozostałych obcokrajowców GTK, gdyż to właśnie oni są siłą naszego najbliższego rywala. Gray, McEwen, Czerapowicz, Laksa i Henderson – każdy z nich może pochwalić się dwucyfrową średnią punktową.

O rywalu

Radosław Soja, drugi trener Trefla Sopot: Bardzo chcemy się zrewanżować za pierwszy mecz, ale aktualnie skupiamy się na rzeczach, które pomogą nam w przyszłości. Mamy zapewnione miejsce w fazie play-off i poniekąd troszkę myślimy o tym. Wciąż jednak nie wiemy, z którego miejsca zagramy i z kim zagramy w tej decydującej części sezonu. W związku z tym koncentrujemy się na aspektach, które są do poprawy. Myślę, że to może nam pomóc wygrać trzy ostatnie mecze w rundzie zasadniczej, bo taki jest nasz cel.

Skład Tauron GTK Gliwice

PG: Kadre Gray, Tomasz Śnieg, Filip Poradzki, Samuel Gusławski

SG: Koby McEwen, Michał Samsonowicz

SF: Chris Czerapowicz, Terry Henderson Jr., Aleksander Busz

PF: Martins Laksa, Antoni Marciński

C: Josh Price, Łukasz Frąckiewicz, Maciej Bender, Mikołaj Jopek, Kacper Wójt

  • tauron gtk gliwice - trefl sopot zapowiedź meczu

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni