DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

24 mar

Wysoka przewaga roztrwoniona, GTK wygrywa dwoma oczkami

Trefl bardzo dobrze rozpoczął spotkanie, wyszedł na wysokie prowadzenie i utrzymywał je przez pierwsze 20 minut. Dopiero po zmianie stron przewaga zaczęła topnieć, jednak przez długi czas wydawało się, że sopocianie zdołają utrzymać prowadzenie do końca. Cała różnica została jednak roztrwoniona w końcówce i ostatecznie to GTK wygrało 77:75.

Żółto-czarni długo prezentowali się bardzo dobrze, kontrolowali wynik meczu i nie mieli przestojów. Dzięki temu Trefl wyglądał wyraźnie lepiej od przeciwników, nieźle bronił, regularnie tez punktował. Świetnie w spotkanie wszedł Phil Greene, który zarówno rzucał, jak i rozdawał asysty kolegom. Amerykanina skutecznie wspierali pozostali koszykarze z Sopotu, każdy z graczy pojawiających się na parkiecie punktował, co pozwoliło utrzymywać kilkanaście oczek przewagi. Trefl po dwudziestu minutach prowadził różnicą 12 punktów i prezentował się wyraźnie lepiej od przeciwników.

Po zmianie stron sopocianie pozwolili rozkręcić się gliwiczanom, ale mimo tego utrzymywali się na czele. Wprawdzie przewaga malała, ale GTK nie zdołało wyraźnie zniwelować różnicy. Cały czas przewagę dwóch-trzech akcji miał Trefl i taka sytuacja utrzymała się aż do końca trzeciej kwarty, po której sopocianie prowadzili 63:57. W ostatniej odsłonie żółto-czarni ponownie złapali lepszy rytm i szybko wrócili do dwucyfrowej przewagi. Goście nie potrafili jednak pójść za ciosem i ponownie oddali inicjatywę przeciwnikom. Wystarczyło kilka minut, żeby zrobiło się groźnie. Dwie minuty przed zakończeniem spotkania był już remis, a na 50 sekund przed ostatnią syreną GTK wyszło na prowadzenie, które utrzymało do końca. Wygraną próbował sopocianom dać celną trójką Łukasz Kolenda, jednak nie trafił on trudnego rzutu i ostatecznie to gliwiczanie wygrali 77:75.

GTK Gliwice – Trefl Sopot 77:75 (18:29, 16:17, 23:17, 20:12)

GTK: Mack 19, LaChance 14, Radwański 10, Morgan 8, Dodd 8, Washington 8, Słupiński 6, Dłoniak 2, Kiwilsza 2, Robak 0, Piechowicz 0.

Trefl: Greene 18, Varanauskas 13, Śmigielski 9, Jeszke 8, Ł. Kolenda 8, Flowers 7, Kulka 5, Leończyk 2.