DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs King Szczecin

06 kwi

Wygrana TBV Startu, dwa punkty zostają w Lublinie

TBV Start w pierwszych minutach wypracował kilka punktów przewagi i do ostatniej syreny utrzymywał lub zwiększał swoją przewagę. Lublinianie byli wyraźnie lepsi po obu stronach parkietu, dzięki czemu zwyciężyli 100:75.

Od samego początku pierwszej kwarty przewagę mieli gospodarze, którzy szybko zbudowali swoją przewagę, głównie dzięki nieskutecznej obronie Trefla i pudłom sopocian z czystych pozycji. TBV Start grał bardziej dynamicznie, błyskawicznie przechodził z obrony do ataku, trafiając łatwe próby z szybkiego ataku. Dopiero po kilku minutach żółto-czarni się przebudzili, ale wtedy było już 25:9 dla rywali. Koszykarze Marcina Stefańskiego zdołali jednak poprawić swoją grę w końcówce pierwszej kwarty, dzięki czemu po 10 minutach było 26:18. Druga odsłona rozpoczęła się ponownie od lepszej postawy lublinian, ale Trefl szybko zatrzymał ucieczkę TBV Startu, niwelując przewagę gospodarzy do sześciu oczek. Później jednak lublinianie ponownie podkręcili tempo i tym razem ucieczka okazała się skuteczna. Przewaga rosła błyskawicznie i zatrzymała się na 18 punktach po dwóch kwartach. Gracze Davida Dedka prowadzili po 20 minutach 55:37.

W drugiej połowie trudno doszukiwać się jakichkolwiek zmian w grze obu zespołów. TBV Start był wyraźnie lepszy po obu stronach parkietu, obrona sopocian szwankowała, atak kulał i lublinianie bardzo spokojnie powiększali swoją przewagę. Gdy różnica pomiędzy zespołami wzrosła do ponad 30 oczek, to trudno było oczekiwać niesamowitego zwrotu wydarzeń. I taki niestety nie nastąpił. Lublinianie byli lepsi i utrzymali bez kłopotu przewagę do ostatniej syreny. TBV Start wygrywa ostatecznie 100:75.

TBV Start Lublin – Trefl Sopot 100:75 (26:18, 29:19, 28:17, 17:23)

TBV Start: Thomasson 20, Dutkiewicz 11, Dziemba 11, Washington 9, Borowski 9, Szymański 9, Upson 8, Mirković 6, Gospodarek 6, Gaddefors 6, Czerlonko 5, Pelczar 0.

Trefl: Leończyk 15, Zagorac 15, Milovanović 12, Greene 11, Baker 10, Ł. Kolenda 7, Jeszke 3, Śmigielski 2, Varanauskas 0, Kulka 0, Flowers 0.