DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

13 paź

Wracamy do ERGO ARENY! Trefl Sopot – Dziki Warszawa [ZAPOWIEDŹ MECZU]

Koszykówka ponownie w ERGO ARENIE! W niedzielę 15 października o 15:30 Trefl Sopot podejmie w hali przy Placu Dwóch Miast 1 Dziki Warszawa. Z beniaminkiem Orlen Basket Ligi – który może pochwalić się bilansem 3-0 – spotkaliśmy się na początku przygotowań do sezonu. Wówczas górą byli rywale. Czas na rewanż! Bilety są dostępne na www.sercesopotu.pl. Kasa przy wejściu A1 będzie czynna w dniu meczowym od godziny 13:30.

Rywale Trefla

Beniaminek Orlen Basket Ligi rozpoczął sezon od domowego spotkania z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski. Brązowy medalista zeszłych rozgrywek był faworytem rywalizacji, ale parkiet zweryfikował taką predykcję. Drużyna Krzysztofa Szablowskiego nie dała szans przeciwnikom – Dziki triumfowały we wszystkich czterech kwartach i zwyciężyły różnicą aż 21 punktów. Rywalizacja Dzików w 2. kolejce – ze względu na grę Legii Warszawa w eliminacjach do Basketball Champions League – została przełożona. W związku z tym na kolejny mecz musieli czekać aż 13 dni. W piątek 6 października Dziki mierzyły się na wyjeździe z Twardymi Piernikami Toruń. Tylko przez chwilę, na początku drugiej kwarty, to gospodarze byli na prowadzeniu. Ponad 33 minuty kontroli przyjezdnych zaowocowało zwycięstwem 80:72.

Ligowe zaległości Dziki nadrabiały w środę. Losy derbowego starcia toczyły się do samego końca spotkania. Na 5 sekund przed syreną oznaczającą koniec czwartej kwarty zza łuku przymierzył Matthew Coleman, co dało prowadzenie Dzikom 62:61. Legia nie zdołała już odpowiedzieć i trzeci triumf drużyny trenera Szablowskiego stało się faktem!

Czterech zawodników naszego najbliższego rywala może pochwalić się dwucyfrową średnią zdobywanych punktów. Są to Emmanuel Little, Dominic Green, Matthew Coleman i Nicholas McGlynn. Najlepszy z nich jest Little, który do 13 oczek na spotkanie przeciętnie dorzuca aż 12 zbiórek. Blisko dwucyfrowej średniej jest także dobrze nam znany Mateusz Szlachetka. Były rozgrywający Trefla Sopot średnio notuje 9 punktów.

O rywalu

Radosław Soja, drugi trener Trefla Sopot: 3-0 beniaminka i pozycja współlidera tabeli – to robi wrażenie. Oglądamy ich wnikliwie. Rewelacyjnie biegają do kontry, bardzo dobrze reagują jeżeli chodzi o przechwytywanie piłki i zdobywanie łatwych punktów. Świetnie ustawiona drużyna defensywie. Myślę, że to będzie bardzo ciężkie spotkanie, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni. Musimy wykorzystywać swoje sytuacje, trafiać rzuty. Wówczas powinno być dobrze.

Mikołaj Witliński, środkowy Trefla Sopot: Dziki to zespół agresywny, który gra twardo w obronie. Dobrze atakują deskę w ofensywie. Kluczowe moim zdaniem będzie zatrzymanie ich kontrataków. Po świetnym początku sezonu z pewnością będą chcieli pójść za ciosem i sięgnąć po kolejne zwycięstwo. Musimy być na to gotowi. Nastawiamy się na bardzo agresywny i ciężki mecz, szczególnie pod kątem fizyczności i mocnej obrony.

Dodatkowe atrakcje

Przyjdź na mecz wcześniej i zgarnij bilety do kina! W tym sezonie Trefl Sopot gra z kinem Cinema1 znajdującym się w gdańskiej Galerii Morena. W ramach współpracy kibice będą mogli zdobyć podwójne zaproszenia na dowolny seans. Jak to zrobić? Na 15 minut przed rozpoczęciem każdego meczu domowego (w tym wypadku o 15:15) cheerleaderki rzucą w kierunku trybun trzy gumowe piłki w żółtym kolorze. Osoby, które je złapią, będą mogły wymienić piłeczki na zaproszenia.

W trakcie meczu będzie działał sklepik Trefla Sopot. Znajdziecie w nim wiele nowości m.in. klubowe klapki Kubota, t-shirty, zapachy samochodowe oraz koszulki i spodenki meczowe. Podczas wydarzenia najmłodsi będą mogli spędzić czas w kąciku zabaw, na mini boisku, dmuchańcu lub spotkać się ze swoimi ulubionymi maskotkami – Treflikiem z Rodziny Treflików i Airnestem z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Spotkanie swoją obecnością uatrakcyjni grupa Cheerleaders Flex Sopot.