21 lut

W sobotę 24 lutego finały LOTTO 3×3 Ligi z udziałem Trefla Sopot

W najbliższą sobotę 24 lutego w Sosnowcu odbędą się finały LOTTO 3×3 Ligi 2023/2024. Wśród czterech drużyn, które mają już pewny udział w ćwierćfinale zmagań, znajduje się także zespół Trefla Sopot. Żółto-czarni awans wywalczyli we wrześniu, kiedy to rywalizację w pierwszym turnieju eliminacyjnym zakończyli w TOP4. W składzie drużyny byli wtedy Wiktor Jaszczerski, Bartosz Olechnowicz, Kacper Jastrzębski oraz Mateusz Nitsche i ci sami zawodnicy powalczą w sobotę o jak najlepsze miejsce w finałach.

Pierwszy turniej eliminacyjny został rozegrany w Lublinie. Zwyciężyła w nim Legia LOTTO 3×3 Warszawa, która w ostatnim meczu pokonała MKS LOTTO 3×3 Dąbrowa Górnicza 21:10. Do turnieju finałowego awansowały także BM Stal 3×3 i Trefl Sopot 3×3. W fazie grupowej nasi przedstawiciele pokonali Grupa Sierleccy ENGIE Czarnych Słupsk 21:19 i Sewertronics Sokół Łańcut 21:16 oraz przegrali z Enea Zastalem BC Zielona Góra 18:22. W spotkaniu decydującym o awansie do finałów żółto-czarni zwyciężyli z PGE Spójnią Stargard 17:13. Turniej zakończyliśmy porażką z późniejszym triumfatorem, Legią LOTTO 3×3 (12:18). Więcej o meczach pisaliśmy tutaj.

Pełny skład finałów LOTTO 3×3 Ligi poznamy w piątek 23 lutego po południu, kiedy to zostanie rozegrany drugi turniej kwalifikacyjny z udziałem pozostałych dwunastu drużyn ORLEN Basket Ligi. Najlepsza z nich będzie rywalem Trefla Sopot w sobotnim ćwierćfinale, który rozpocznie się ok. 13:25. Do kolejnych rund awansują tylko zwycięzcy spotkań. Transmisje z meczów LOTTO 3×3 Ligi będzie można zobaczyć w sportowych stacjach Polsatu.

Podział na grupy drugiego turnieju kwalifikacyjnego LOTTO 3×3 Ligi (na podstawie zajętych miejsc w pierwszym turnieju):

GRUPA I: Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia, Enea Stelmet Zastal Zielona Góra, Anwil 3×3

GRUPA II: Arriva Polski Cukier Toruń, Tauron GTK Gliwice, King Szczecin

GRUPA III: Grupa Sierleccy ENGIE Czarni Słupsk, Sokół Łańcut 3×3, Dziki Warszawa

GRUPA IV: PGE Spójnia Stargard, Śląsk Wrocław, Polski Cukier Start Lublin

Układ par ćwierćfinałowych LOTTO 3×3 Ligi:

24.02 13:00 Legia LOTTO 3×3 Warszawa – 4. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego

24.02 13:25 Trefl Sopot 3×3 – 1. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego

24.02 13:50 BM Stal 3×3 – 2. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego

24.02 14:15 MKS LOTTO 3×3 Dąbrowa Górnicza – 3. drużyna z drugiego turnieju kwalifikacyjnego