13 wrz

Trzy zwycięstwa Trefla II Sopot!

Żółto-czarni w świetny sposób rozpoczęli przygotowania do nachodzących rozgrywek 2. ligi – Trefl II Sopot zwyciężył pierwsze trzy mecze sparingowe! Ekipa Michaela Łydkowskiego dwukrotnie pokonała Politechnikę Gdańską i dodatkowo triumfowała w rywalizacji z SMS PZKosz Władysławowo.

Nasi zawodnicy pierwszy mecz sparingowy rozegrali 12 września w sopockiej Hali 100-lecia. Do obiektu przy ulicy Jakuba Goyki 7 przyjechała gdańska Politechinika. Sopocianie nie dali większych szans przeciwnikom i pewnie zwyciężyli 69:50. Cztery dni później nasz zespół był już we Władysławowie, gdzie mierzył się z SMS-em PZKosz Władysławowo. Tym razem spotkanie było bardziej wyrównane, ale ostatecznie górą był Trefl II, który triumfował 70:69 (16:16, 22:18, 22:16, 10:19). Ponadto zespoły rozegrały dodatkowe 5 minut, które służyły celom szkoleniowym.

W niedzielę 12 września zespół udał się do Gdańska, aby po raz drugi w okresie przygotowawczym zagrać z Politechniką. Pierwsza połowa należała do Trefla II, a nasz zespół schodził na przerwę z prowadzeniem 36:33. Od połowy trzeciej kwarty trener Łydkowski zdecydował się na wprowadzenie graczy rezerwowych, a rywale wykorzystali to, odrabiając straty, a następnie wychodząc na prowadzenie. Gdańszczanie mieli aż dziesięć punktów więcej na minutę przed końcem i wydawało się, że pierwsza sparingowa naszego zespołu jest pewna, ale żółto-czarni nie odpuścili grali do końca, co zaowocowało odwróceniem losów meczu i zwycięstwem 80:78!

– Nie wynik był dla mnie najważniejszy, ale możliwość sprawdzenia się i dania szansy gry wszystkim zawodnikom. Cieszy fakt, że mimo iż na minutę przed końcem przegrywaliśmy różnicą dziesięciu punktów, to ostatecznie my cieszyliśmy się ze zwycięstwa. To pokazuje charakter tej drużyny – powiedział po meczu trener Trefla II Sopot, Michael Łydkowski.

Kolejny sparing nasza drużyna rozegra 17 września – wówczas sopocianie zmierzą się w Cetniewie z niemieckim Hamburg Towers.