10 paź

Trzy zwycięstwa młodzieżowych drużyn Trefla Sopot!

To był bardzo dobry weekend dla młodzieżowych drużyn naszego klubu! Swoje pierwsze zwycięstwo odnieśli koszykarze Trefla II Sopot, a po triumfy w meczach inaugurujących sezon sięgnęły też oba zespoły do lat 17.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się zawodnicy Trefla Sopot U17, którzy w sobotę o 10:00 w sali w Kolbudach rozpoczęli mecz z Bryzą SP Kowale. Drużyna Janusza Kociołka dobrze weszli w spotkanie – trafienia Macieja Nagela, Miłosza Toczka i Olafa Rarowskiego-Gecklera dały nam prowadzenie 10:2. Od połowy kwarty gra się wyrównała, ale wciąż inicjatywę mieli nasi gracze. Trefl prowadził już nawet różnicą 12 punktów, jednak w końcówce premierowej części meczu gospodarze zdobyli sześć punktów z rzędu i mieliśmy 20:14. Druga kwarta zaczęła się od koncertu gry Maćka i Patryka Kowalskiego, do których później dołączył Olaf – w ciągu 5 minut sopocianie zanotowali run 16-0! Rywale przerwali serię jednym celnym rzutem wolnym, ale kolejne punkty należały ponownie do Trefla, a konkretnie Patryka oraz Dawida Ksionka i było 40:16. Podobnie jak w poprzedniej części meczu, druga połowa kwarty wyrównała się. Nie przeszkadzało to jednak naszej drużynie, która na przerwę schodziła z prowadzeniem 53:27.

Zespoły zmieniły strony, ale nie zmieniał się scenariusz z początków poprzednich kwart – również start trzeciej należał do sopocian, którzy zdobyli sześć punktów z rzędu. Trener Janusz Kociołek już wtedy mógł sobie pozwolić na rotowanie składem, a jego podopieczni odwdzięczali się kolejnymi zdobyczami. Akcje skutecznie kończyli m.in. Wojciech Gaik, Jan Czyżewski czy Wojciech Fijałkowski. Trzecią kwartę Trefl zakończył z 29 punktami, o pięć więcej niż przeciwnicy, co oznaczało 31 oczek więcej niż rywale przed czwartą częścią spotkania (82:51). Ostatnie 10 minut należało do Macieja Nagela – środkowy sopocian zdobył aż 14 punktów. Ponadto wspierali go też koledzy i już po 35 minutach żółto-czarni mieli na swoim koncie 100 punktów. Ostatecznie Trefl triumfował różnicą aż 47 oczek!

Bryza SP Kowale – Trefl 1LO Sopot U17 68:115 (14:20, 13:33, 24:29, 17:33)

Punktacja Trefla 1LO Sopot U17: Nagel 26, Rarowski-Geckler 14, Toczek 11, Biernacki 11, Kowalski 10 oraz Ciszewski 12, Fijałkowski 7, Ksionek 7, Gaik 7, Ochociński 6, Szymański 4, Kohnke 0

——————————————-

W niedzielę sezon rozpoczynali zawodnicy Trefla 1LO II Sopot U17. Żółto-czarni udali się do Słupska, gdzie mierzyli się z drużyną Energą Laminopol. Na początku spotkania miejscowi wyszli na prowadzenie 5:2, ale dzięki punktom Olafa Rarowskiego-Gecklera i Patryka Kowalskiego sopocianie nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na prowadzenie 9:5! Słupczanie próbowali odpowiedzieć, jednak nasi zawodnicy „pilnowali” wyniku. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem kwarty było już nawet 15:7, lecz w końcówce gospodarze nadrobili część strat i inauguracyjna część meczu zakończyła się wynikiem 18:20. Mimo iż druga kwarta zaczęła się od trafienia Patryka Kowalskiego, to kolejne punktowe akcenty należały do słupczan, którzy zdobyli siedem oczek z rzędu. Drużyna Adama Siewruka nie pozwoliła jednak rozpędzić się rywalom bardziej – dwie akcje Macieja Nagla oraz trójki Olafa i Patryka pozwoliły Treflowi 1LO II Sopot U17 wrócić na prowadzenie. Połowę zakończył dwoma celnymi rzutami wolnymi Stanisław Kohnke i dzięki temu sopocianie mieli pięć oczek więcej (33:38).

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. Zespoły grały punkt za punkt, ale co najważniejsze, to żółto-czarni wciąż prowadzili. Kolejny celny rzut zza linii 6.75 metra zapisał na swoim koncie Olaf, trójkę zanotował też Mateusz Biernacki, a ważne oczka dołożyli też Jan Czyżewski i Piotr Szymański. Ta część meczu również zakończyła się triumfem sopocian (17:18), którzy na 10 minut przed końcem prowadzili 56:50. Niestety, czwartą kwartę dobrze rozpoczęli gospodarze – sześć oczek z rzędu dało im upragniony remis. Na szczęście serię trójką przerwał Patryk Kowalski, a następnie punkt dorzucił Mateusz. Pomiędzy 35 a 37 minutą żadna z drużyn nie potrafiła dopisać do swojego dorobku punktów. Niemoc przełamali gospodarze, lecz odpowiedział na to Maciej Nagel. Gracze Energii dążyli upragnionego remisu i udało im się to tuż po rozpoczęciu ostatniej minuty meczu. Piłka wciąż była jednak w grze. Trafiła ona do Olafa Rarowskiego-Gecklera, który zdecydował się na rzut za trzy i trafił! Na to gospodarze już nie odpowiedzieli – Trefl 1LO II Sopot U17 z premierowym zwycięstwem!

Energa LAMINOPOL Słupsk – Trefl 1LO II Sopot U17 64:67 (18:20, 15:18, 17:18, 14:11)

Punktacja Trefla 1LO II Sopot U17: Kowalski 22, Nagel 15, Rarowski-Geckler 12, Biernacki 6, Fijałkowski 2 oraz Czyżewski 4, Kohnke 4, Szymański 2

Tego samego dnia w ramach 3. kolejki rozgrywek 2. ligi swój pierwszy mecz w Hali 100-lecia w tym sezonie rozgrywali zawodnicy Trefla II Sopot. Do obiektu przy ulicy Jakuba Goyki 7 przyjechało Ogniwo Szczecin. Premierowe punkty spotkania należały do Filipa Gurtatowskiego, ale następne dwie akcje punktowe były autorstwa Ogniwa i przyjezdni objęli prowadzenie 5:2. Odpowiedź Trefla II była świetna – trójka Łukasza Klawy, a także trafienia Huberta Łałaka, Wiktora Jaszczerskiego oraz Daniela Ziółkowskiego i to sopocianie mieli pięć oczek więcej. Niestety, kolejne dwie minuty to kolejna seria i tym razem wynik 11:10 dla przyjezdnych. Od tego momentu oglądaliśmy wyrównane spotkanie, ale minimalnie większą inicjatywę miał zespół Michaela Łydkowskiego, który po pierwszej kwarcie prowadził 17:15!

Zacięte zmagania były kontynuowane też na starcie drugiej kwarty. Przy wyniku 22:22 sprawy w swoje ręce wziął Łukasz Klawa. Akcja „2+1”, a także efektowny wsad pozwoliły sopocianom wejść na +5. Rywale walczyli i nawet udało im się zbliżyć na jedno oczko, lecz trójki Daniela i Huberta znowu dały nam pięć oczek zapasu. Ogniwo nie poddawało się i za sprawą Szymona Szmita przyjezdni odrobili straty, jednak ostatnie słowo pierwszej połowy należało do popularnego „Ziółka”. Efektowny alley oop po zagraniu Huberta Łałaka pozwolił żółto-czarnym zejść na przerwę z prowadzeniem 37:36.

Drugie 20 minut rozpoczęło się od punktów Daniela i Łukasza po stronie Trefla oraz Szmita po stronie Ogniwa, ale następnie, przez blisko trzy minuty, żadna z drużyn nie potrafiła zakończyć swojej akcji skutecznie. Impas przełamał Filip Radzik, ale już w kolejnej akcji zza linii 6.75 metra celnie rzucił Łukasz Klawa i mieliśmy 45:40. Nasz zespół powiększył nawet przewagę do siedmiu oczek, jednak w drugiej części trzeciej kwarty gra Trefla całkowicie się posypała, co wykorzystali zawodnicy ze Szczecina wychodząc na prowadzenie 53:47.

Złą serię przerwali Maciej Nagel i Daniel Ziółkowski, lecz również przyjezdni punktowali i na nieco ponad 6 minut przed końcem mieli dziewięć oczek zapasu (53:62). Gospodarze chcieli odrabiać straty, ale na każdą udaną akcję odpowiedź miało Ogniwo. Kiedy zostały już tylko 3 minuty, trójkę przy wyniku 63:72 rzucił Bartosz Olechnowicz. Trener gości od razu poprosił o przerwę na żądanie, lecz kolejne punkty należały do Daniela i zostały już tylko cztery oczka straty! Szczecinianie odpowiedzieli za sprawą Karola Nowackiego, ale to nie wytrąciło z rytmu sopocian. Trafienia Łukasza, Daniela i Huberta doprowadziły do remisu, a kiedy ten ostatni na 40 sekund przed końcem wykorzystał dwie szanse na linii rzutów wolnych było 76:74! Przeciwnicy byli w szoku i kompletnie nie potrafili odpowiedzieć. Kolejne oczka dołożył Bartosz Olechnowicz, a kiedy po raz kolejny „z osobistych” nie pomylił się Hubert, stało się jasne, że Trefl II Sopot sięgnie po pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/2022!

Trefl II Sopot – Ogniwo Szczecin 80:76 (17:15, 20:21, 10:17, 33:23)

Trefl II Sopot: Ziółkowski 24 (8 zb.), Klawa 20, Łałak 16 (14 as.), Zając 3, Gurtatowski 2 oraz Olechnowicz 8, Jaszczerski 4, Toczek 2, Nagel 1, Bobka 0, Krzebietke 0, Adamiec 0