14 lis

Trzy mecze i trzy zwycięstwa!

To był bardzo dobry tydzień dla naszych drużyn młodzieżowych! Żółto-czarni rozegrali trzy spotkania i wszystkie zakończyły się sukcesem!

Jako pierwsza na parkiet ruszyła nasza „jedynka” U17. Żółto-czarni podjęli na własnym parkiecie UKS Bryzę Kolbudy. Choć pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem 26:19 podopiecznych Marcina Stefańskiego, to w drugiej części przewagi nie udało się powiększyć. Po zmianie stron Bryza utrzymała dobre tempo gry, zaś naszemu zespołowi przydarzyło się kilka błędów i na 10 minut przed końcem to ekipa z Kolbud miała oczko więcej. Na szczęście w decydujących 10 minutach więcej zimnej krwi zachowali sopocianie, którzy ostatecznie pokonali Bryzę 76:73.

Trefl 1LO Sopot U17 – Bryza Kolbudy 76:73 (26:19, 25:25, 11:19, 14:10)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Gecker 20, Chac 18, Gaik 11, Burek 4, Gołębiowski 2 oraz Ksionek 13, Ignaciuk 4, Ziółkowski 4, Daniiloudis 0, Zawistowski 0

W środę w Hali 100-lecia o ligowe punkty rywalizował zespół do lat 19. Od początku rywalizacji ze Szkoła Gortata Politechniką Gdańsk to żółto-czarni mieli inicjatywę i nie oddali jej aż do ostatniej syreny. Pewne zwycięstwo i fotel lidera rozgrywek U19!

Trefl 1LO Sopot U19 – Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 74:46 (22:17, 15:6, 15:14, 22:9)
Trefl 1LO Sopot U19: Gurtatowski 18, Nagel 9, Adamiec 8, Toczek 8, Wojtyka 6 oraz Kossakowski 8, Kowalski 8, Mroczkowski 5, A. Jęch 3, Pranszke 1, Półbratek 0, Skoneczka 0

Tydzień kończyliśmy sobotnim domowym meczem Trefla 1LO II Sopot U17. Ekipa Marcina Chojnackiego nie była faworytem w starciu z Energą LAMINOPOL Słupsk, ale podeszła do spotkania bez kompleksów. W pierwszej części rywalizacji żółto-czarni byli o siedem punktów lepsi, a w kolejnej dołożyli jeszcze oczko! Po zmianie stron Energa odrobiła pięć punktów, ale w ostatniej kwarcie sopocianie utrzymali nerwy na wodzy. Nie tylko utrzymali prowadzenie, ale także je powiększyli i mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie!

Trefl 1LO II Sopot U17 – Energa LAMINOPOL Słupsk 75:65 (24:17, 12:11, 12:17, 27:20)
Trefl 1LO II Sopot U17: Borzyszkowski 20, Gołębiowski 13, Zawistowski 5, Duzowski 3, Flisikowski 3 oraz Ignaciuk 25, Grono 4, Tetyk 2