02 lut

Trzy kwarty walki, końcówka dla mistrza Polski

Trzy kwarty wyrównanej walki, ale ostatnich dziesięciu minutach Anwil dominował i to mistrzowie Polski wygrywają dziś 97:85. Po stronie Trefla bardzo dobre występy zanotowali Saša Zagorac i Ovidijus Varanauskas.

Trefl rozpoczął spotkanie dość eksperymentalną piątką, bo po raz pierwszy Milan Milovanović na starcie spotkania usiadł na ławce. Miejsce Serba w wyjściowym ustawieniu zajął Saša Zagorac, który bardzo solidnie wszedł w mecz. On i Ovidijus Varanauskas byli liderami sopocian w pierwszej połowie, grając niezwykle skutecznie w ataku. Obaj byli praktycznie nieomylni, trafiając większość swoich prób. Z drugiej strony Anwil dysponował jednak wielką mocą, a niesamowity powrót na polskie parkiety zanotował Ivan Almeida. Kabowerdeńczyk pokazał, że nic nie stracił ze swoich wielkich umiejętności, meldując się na boisku z przytupem. MVP poprzedniego sezonu szybko skończył kilka akcji, ale mimo tego sopocianie trzymali się blisko mistrzów Polski. Po raz kolejny zawodziła jednak obrona, co sprawiało, że dobry atak nie wystarczył do prowadzenia do przerwy. Po 20 minutach to Anwil wygrywał 55:50.

W trzeciej kwarcie włocławianie szybko odskoczyli na większą odległość i w pewnym momencie prowadzili już różnicą 11 punktów. Trefl  jednak nie poddawał się, walczył o każdą piłkę i na koniec trzeciej kwarty zanotował serię punktową, doprowadzając do wyrównania. Dobrze grał Piotr Śmigielski, trafiał Saša Zagorac, jednak po drugiej stronie doskonały blisko obręczy był Nikola Marković. Na obwodzie królował z kolei Jarosław Zyskowski, w końcówce trafiający raz za razem z dystansu. Anwil miał sporo wolnych pozycji i wykorzystywał je bezwzględnie, zamieniając rzuty na punkty. Ostatecznie włocławianie w końcówce odskoczyli i spokojnie utrzymali przewagę do samego końca spotkania. Zespół Igora Milicicia wygrał 97:85.

Anwil Włocławek – Trefla Sopot 97:85 (23:26, 32:24, 21:26, 21:9)

Anwil: Zyskowski 24, Marković 20, Almeida 12, Sobin 11, Michalak 9, Simon 9, Szewczyk 6, Mihailović 3, Broussard 2, Łączyński 1.

Trefl: Zagorac 25, Varanauskas 18, Śmigielski 12, Ł. Kolenda 8, Milovanović 6, Jeszke 6, Baker 5, Kulka 4, Leończyk 2.