DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

27 wrz

Trefl Sopot U17 zwycięża Baltic Basket Cup!

Gospodarze górą podczas Baltic Basket Cup! Pierwsza edycja koszykarskiego turnieju dla drużyn do lat 17 zakończyła się zwycięstwem Trefla Sopot! Drugie miejsce zajął zespół Enea Basketu Poznań, a trzecia była Politechnika Gdańska.

Pierwszy dzień rozgrywek nie przebiegł po myśli zespołu Janusza Kociołka. Sopocianie po pierwszej kwarcie przegrywali z Legią 15:17 i musieli gonić wynik. Udało się to dopiero w trzeciej części gry, po której mieliśmy remis 55:55. Niestety, ostatnia kwarta należała do stołecznych i to oni ostatecznie zwyciężyli 77:62. W drugim meczu Enea Basket Poznań pokonała Politechnikę Gdańską 83:58.

Niekorzystny wynik nie zdemotywował zespołu z Sopotu, a wręcz przeciwne – podczas sobotniego spotkania derbowego żółto-czarni zaprezentowali bardzo dobrą koszykówkę i triumfowali nad ekipą z Gdańska 79:55. W spotkaniu piątkowych zwycięzców lepsza była drużyna Enea Basketu Poznań, wygrywając z Legią 80:62.

Ostatniego dnia rozgrywek na Trefla czekało bardzo trudne zadanie, czyli rywalizacja z niepokonanym zespołem z Wielkopolski. Sopocianie nie wystraszyli się jednak przeciwnika i od początku ruszyli do ataku. Przez trzy kwarty oglądaliśmy w Hali 100-lecia wyrównaną batalię, jednak ostatnia kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 22:10, co jednocześnie dało triumf w meczu 81:67 oraz w całym turnieju! Drugie miejsce dla Enea Basketu, zaś trzecie dla Politechniki, która w niedzielę pokonała Legię 85:82.

Po zakończeniu rozgrywek wręczono nagrody indywidualne i drużynowe, a młodzi zawodnicy odbierali je z rąk m.in. prezesa Trefla Sopot, Marka Wierzbickiego.