03 lut

Trefl Sopot U-20 w finałach MMP i MPP!

Drużyna Trefla Sopot do lat 20 awansowała do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Młodzieżowego Pucharu Polski. W półfinałowym turnieju rozgrywanym we Wrocławiu żółto-czarni zanotowali komplet zwycięstw i pewnie zwyciężyli swoją grupę.

14 stycznia 2020 roku rozlosowane zostały półfinałowe grupy Młodzieżowego Pucharu Polski. W gronie ośmiu najlepszych zespołów do lat 20 znalazło się miejsce dla Trefla Sopot. Żółto-czarni trafili do grupy A, gdzie znalazły się również drużyny PGE Spójni Stargard, Legii Warszawa oraz WKK Wrocław. Turniej został rozegrany w dniach 31 stycznia – 2 lutego, a jego gospodarzem był klub z województwa dolnośląskiego.

Pierwszym rywalem młodej ekipy #sercasopotu była drużyna PGE Spójni. Podopieczni Michaela Łydkowskiego od samego podrzutu piłki kontrolowali boiskowe zdarzenia. Po niespełna 120 sekundach gry prowadzili 7:0, a z każdą kolejną minutą ich przewaga rosła. Dominacja Trefla była niepodważalna. W trzeciej kwarcie żółto-czarni triumfowali aż 34:6! Ostatecznie Trefl pokonał zespół województwa zachodniopomorskiego 123:57 (28:15, 27:17, 34:6, 34:19).

Premierowy triumf oraz korzystny wynik spotkania Legii z WKK sprawiły, że już po meczu z gospodarzami sopocianie mogli sobie zapewnić awans do finałów Młodzieżowego Pucharu Polski, a tym samym także do decydującej fazy Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Pierwsza kwarta spotkania z WKK przebiegała bardzo podobnie, tak jak to było dzień wcześniej. Żółto-czarni po dziesięciu minutach mieli aż szesnaście oczek przewagi (26:10).

– Wtedy jednak w nasze szeregi wkradło się nieco dekoncentracji – mówi trener, Michael Łydkowski. – Nasza gra w ataku kompletnie stanęła. Przez dziesięć minut tylko trzy razy trafiliśmy do kosza, zdobywając łącznie 7 punktów. Na szczęście gospodarze nie potrafili aż tak tego wykorzystać i tylko zmniejszyli naszą przewagę o połowę. W szatni powiedzieliśmy sobie kilka potrzebnych słów i po powrocie na parkiet nasza gra wróciła do normy.

Ostatecznie Trefl triumfował 86:45 (26:10, 7:15, 29:8, 24:12) i dzięki temu był już pewien awansu do finałów Młodzieżowego Pucharu Polski i Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie żółto-czarni stoczyli najbardziej wyrównany pojedynek. Rywalizacja z Legią była jednak pod pełną kontrolą żółto-czarnych, czego efektem były trzy wygrane kwarty i triumf 87:78 (27:18, 18:17, 24:22, 18:21). Sopocianie wywalczyli promocję do najważniejszych koszykarskich zmagań U-20 z kompletem zwycięstw. MVP turnieju został wybrany Szymon Zapała.

Zmagania grupy B zostały również były zdominowane przez graczy z Trójmiasta. Zwycięzcą zestawienia była drużyna Asseco Arki Gdynia U20, zaś drugiej miejsce zajął Exact System Śląsk Wrocław. To właśnie z zespołem z województwa dolnośląskiego żółto-czarni zmierzą się w półfinałowej rywalizacji finałów MPP. Podobnie jak seniorskie zmagania, zostaną one rozegrane w Warszawie w trzeci weekend lutego (15-16).

– Znamy tych zawodników z zeszłorocznych zmagań do lat 18. Wtedy potrafiliśmy wygrać ze Śląskiem. Teraz będziemy chcieli taki rezultat powtórzyć, chociaż z pewnością, to nie będzie łatwe. Rywale mają w składzie kilku wartościowych koszykarzy, który już teraz pukają do bram Energa Basket Ligi. My jednak znamy także swój potencjał. Jeżeli będziemy prezentować się tak, jak przez znaczną większość turnieju we Wrocławiu, to jestem spokojny o końcowy wynik rywalizacji – twierdzi Michael Łydkowski.

Rywalizacja Trefla U-20 ze Excat System Śląskiem została zaplanowana na sobotę, godzinę 10:00.