DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

Kup bilet
Orlen Basket Liga
26 lut

Trefl Sopot siódmą drużyną LOTTO 3×3 Ligi 2023/2024

Na siódmym miejscu Trefl Sopot 3×3 zakończył zmagania w LOTTO 3×3 Lidze 2023/2024. Podobnie jak rok temu, żółto-czarni także pożegnali się z rozgrywkami po spotkaniu ćwierćfinałowym. Nasza drużyna przegrała 14:22 z Anwilem Włocławek, który ostatecznie zdobył brązowy medal.

Do turnieju w Sosnowcu przystąpiliśmy w składzie Wiktor Jaszczerski (kapitan), Bartosz Olechnowicz, Kacper Jastrzębski i Mateusz Nitsche, czyli w identycznym zestawieniu, które we wrześniu wywalczyło awans do finałów LOTTO 3×3 Ligi. Naszego rywala poznaliśmy w piątek po południu. Drugi turniej eliminacyjny zakończył się zwycięstwem Anwilu Włocławek i to właśnie popularne „Rottweilery” były naszym ćwierćfinałowym przeciwnikiem.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Mimo że Anwil miał w składzie Pawła Pawłowskiego i Szymona Rducha, czyli reprezentantów Polski z Igrzysk Olimpijskich w Tokio, to nasi zawodnicy dzielnie walczyli i na każde dobre zagranie rywali szybko odpowiadali. Po trafieniu Kacpra Jastrzębskiego po raz pierwszy wyszliśmy na prowadzenie, a jeden celny rzut wolny Bartka dał nam wynik 7:5. Sopocianie przez chwilę utrzymywali inicjatywę, lecz przy wyniku 8:6 sprawy w swoje ręce wziął Pawłowski. Dzięki jego świetnym akcjom włocławianie zdobyli aż sześć punktów z rzędu. Anwil poszedł za ciosem – tym razem trafił Rduch i rywale byli już na +6 (8:14). W końcu Treflowi udało się przełamać impas i rzuciliśmy się do odrabiania strat, jednak przeciwnicy nie pozwolili się nam zbliżyć na mniej niż pięć oczek. Mecz włocławianie zakończyli trafieniem zza łuku.

LOTTO 3×3 Ligę 2023/2024 zwyciężyła PGE Spójnia Stargard, która po dramatyczny spotkaniu finałowym pokonała Legię 21:20. W meczu o trzecie miejsce Anwil okazał się lepszy od MKS Dąbrowy Górniczej (21:17).

  • trefl sopot 3x3

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni