07 gru

Trefl II Sopot z kolejnym zwycięstwem

Drugoligowa drużyna Trefla Sopot wygrała wyjazdowe spotkanie z Biofarm II Basket Poznań 84:49 (20:17, 17:12, 23:11, 24:9). Dla żółto-czarnych był to piąty triumf z rzędu!

Początek meczu nie wskazywał ostatecznego rezultatu. To gospodarze lepiej odnajdywali się na parkiecie i po pięciu minutach prowadzili różnicą siedmiu oczek (10:3). Drużyna Michaela Łydkowskiego obudziła się jednak w drugiej połowie pierwszej kwarty, systematycznie odrabiając straty. Ekipa z Sopotu świetnie rozegrała ostatnią minutę tej części meczu – szczelna obrona, a także dwie udane akcje Oskara Życzkowskiego oraz celna trójka Mateusza Kowalskiego sprawiły, że to Trefl prowadził 20:17.

Dobrą grę żółto-czarni kontynuowali w drugiej kwarcie. Run 11-0 dał sopocianom już trzynaście punktów przewagi (31:18). Świetnie prezentował się duet Oskar Życzkowski/ Błażej Kulikowski, którzy w tej części meczu razem rzucili 15 z 17 zdobytych punktów przez Trefla. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu przyjezdnych 37:29.

Trzecia i czwarta kwarta były popisem gry żółto-czarnych. Koszykarze Trefla dobrze prezentowali się w obronie oraz grali kombinacyjnie w ataku. Sopocianie zdobywali punkty zarówno spod kosza, jak i z obwodu. Zrezygnowani gracze z województwa Wielkopolskiego w ciągu 20 minut zdobyli zaledwie 20 oczek przy 45 osiągniętych przez Trefla. Ostatecznie drużyna z Sopotu wygrała różnicą 35 punktów!

Szansę na odniesienie szóstego triumfu z rzędu żółto-czarni będą mieli 15 grudnia w Hali 100-lecia, kiedy to w derbowym pojedynku zmierzą się z Arką AMW II Gdynia. Początek spotkania jest zaplanowany na godzinę 14:30.

Trefl II Sopot: Sebastian Rompa 15, Daniel Ziółkowski 14, Piotr Lis 10, Hubert Łałak 4, Łukasz Klawa 2 oraz Oskar Życzkowski 20, Błażej Kulikowski 10, Mateusz Kowalski 9 (11 zb.), Michał Lis 0 (14 as.)