DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

03 kwi

Trefl II Sopot kończy sezon na czternastym miejscu

W ostatnim meczu rundy zasadniczej 2. ligi koszykówki Trefl II Sopot przegrał z Tarnovią Tarnowo Podgórne 62:103. Najwięcej punktów zdobył Patryk Wojtyka (16).

Choć pierwsze punkty w meczu rzutem zza łuku zdobył Filip Gurtatowski, to z prowadzenia cieszyliśmy się tylko przez 2.5 minuty. Do połowy inauguracyjnej kwarty obie drużyny pozostawały „w kontakcie”, lecz w jej drugiej połowie lepiej radzili sobie przyjezdni, którzy zbudowali dwanaście punktów przewagi. Niestety, inicjatywę goście utrzymywali także w drugiej części spotkania i z każdą minutą powiększali swoje prowadzenie. Do przerwy zespoły schodziły przy wyniku 35:59.

Po zmianie stron Tarnovia grała jeszcze lepiej, a żółto-czarni nie potrafili znaleźć odpowiedzi na to. Przed czwartą kwartą zespoły dzieliło aż 44 punkty. Dopiero ostatnią część meczu sopocianom udało się zapisać na swoją korzyść, lecz na pogoń było już za późno. Z bilansem 6-24 Trefl II Sopot zakończył sezon 2022/2023 na czternastym miejscu w tabeli.

Trefl II Sopot – Tarnovia Tarnowo Podgórne 62:103 (18:30, 17:29, 9:28, 18:16)
Trefl II Sopot: Toczek 10, Olechnowicz 9, Nagel 4, Gurtatowski 4, Jaszczerski 0 oraz Wojtyka 16, Krzebietke 7, M. Jęch 6, Kowalski 4, Półbratek 2, Kossakowski 0, A. Jęch 0