DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

19 gru

Trefl 1LO Sopot U19 wciąż niepokonany!

Trójmiasto do nas należy! Trefl 1LO Sopot U19 po raz drugi pokonał Gdyńską Akademię Koszykówki i potwierdził dominację w rozgrywkach Pomorskiego Związku Koszykówki.

Pierwsza połowa rywalizacji w Hali 100-lecia była wyrównana. Premierowa kwarta +4 dla Trefla, druga – w takim samym stosunku różnicy – dla GAK-u i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 32:32. Po zmianie stron inicjatywę przejęli żółto-czarni, którzy po Q3 mieli jedenaście punktów więcej. Prawdziwy popis ekipa Michaela Łydkowskiego dała jednak w ostatnich minutach. 23 punkty zdobyte i tylko 6 straconych dały nam piąte zwycięstwo i umocniły na fotelu lidera rozgrywek. Liderami Trefla było trio Nagel-Wojtyka-Gurtatowski, którzy łącznie zdobyli aż 54 oczka.

Trefl 1LO Sopot U19 – Gdyńska Akademia Koszykówki 79:51 (19:15, 13:17, 24:13, 23:6)
Trefl 1LO Sopot U19: Nagel 20, Wojtyka 17, Gurtatowski 17, Toczek 8, Krzebietke 2 oraz A. Jęch 7, Adamiec 6, Kowalski 2, Mroczkowski 0, Kossakowski 0, Półbratek 0

W sobotę w ramach POZKosz U17 zagrały ze sobą „dwójki” Trefla 1LO Sopot i Szkoła Gortata Politechniki Gdańsk. Po pierwszej połowie w Hali 100-lecia przyjezdni mieli jedenaście punktów więcej, lecz drużyna Marcina Chojnackiego nie poddała się. Żółto-czarni konsekwentnie odrabiali straty. Niestety, sopocianom zabrakło czasu – ostatecznie goście wygrali różnicą dwóch oczek.

Trefl 1LO II Sopot U17 – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska II 66:68 (15:19, 9:16, 18:12, 24:21)
Trefl 1LO II Sopot U17: Chojnacki 14, Frankowski 7, Borzyszkowski 4, Tetyk 2, Kosmol 0 oraz Daniiloudis 12, A. Wojtyka 10, Nowakowski 10, Grek 5, Mi. Nagel 2, Paszkowski 0, Rusik 0

Tydzień – tradycyjnie – kończył nasz zespół drugoligowy. Sopocianie udali się do Tarnowa Podgórnego, gdzie mierzyli się z wiceliderem rozgrywek, Tarnovią. Gospodarze lepiej weszli w spotkanie i wyszli na pięć oczek różnicy, ale nasza młoda drużyna nie odpuszczała. Druga i trzecia kwarta także były zacięte, jednak w każdej z nich Tarnovia potrafiła do swojej przewagi dołożyć po pięć oczek. Dopiero w ostatniej części rywalizacji przewaga miejscowych była niepodważalna, co przypieczętowało dwunaste zwycięstwo Tarnovii.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Trefl II Sopot 95:65 (25:20, 21:16, 24:19, 25:10)
Trefl II Sopot: Wojtyka 13, Nagel 7, Gurtatowski 7, Jaszczerski 3, Toczek 2 oraz Adamiec 11, Olechnowicz 6, A. Jęch 6, Krzebietke 4, Kowalski 4, Półbratek 2, Mroczkowski 0