DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

16 sty

Trefl 1LO Sopot U19 mistrzem Pomorza!

Trefl 1LO Sopot najlepszą drużyną w kategorii POZKosz U19! Żółto-czarni przypieczętowali sukces odnosząc ósme zwycięstwo w sezonie.

Zespół Michaela Łydkowskiego kończył rundę zasadniczą rywalizacją z MTS Basket Kwidzyn. Mimo tego, iż rywale plasowali się na ostatnim miejscu w tabeli i nie odnieśli wcześniej żadnego zwycięstwa, to w pierwszej kwarcie niespodziewanie oni dominowali – po 10 minutach było 6:22. W drugiej części gra się wyrównała, a nasi zawodnicy odrobili jedno oczko. Dopiero trzecia kwarta pokazała na co stać żółto-czarnych. Sopocianie nie tylko zredukowali całe straty, ale także wyszli na prowadzenie. W ostatniej kwarcie Trefl kontrolował przebieg rywalizacji i ostatecznie triumfował różnicą dziesięciu oczek.

Trefl 1LO Sopot U19 – MTS Basket Kwidzyn 66:56 (6:22, 14:13, 31:12, 15:9)
Trefl 1LO Sopot U19: Krzebietke 19, Wojtyka 9, A. Jęch 6, Półbratek 5, Kowalski 4 oraz Mroczkowski 9, Kossakowski 5, Skoneczka 4, M. Jęch 3, Padyjasek 2, Pranszke 0

Dzień wcześniej, czyli 10 stycznia, ligowe zaległości nadrabiał Trefl 1LO Sopot U17, który udał się do Starogardu Gdańskiego, gdzie mierzył się z tamtejszą SKS GAMA. Pierwsza kwarta była bardzo ofensywna z obu stron, ale zakończyła się wynikiem 29:20 dla żółto-czarnych. Dobry poziom utrzymał się także w drugiej części, ale i tym razem kwartę na swoją korzyść zapisał Trefl. Po zmianie stron sopocianie w końcu zdominowali gospodarzy i wyszli na prowadzenie 87:55. Do końca spotkania podopieczni Marcina Stefańskiego mieli inicjatywę i mogli cieszyć się z jedenastego zwycięstwa w sezonie.

SKS GAMA Starogard Gdański – Trefl 1LO Sopot U17 69:110 (20:29, 18:25, 17:33, 14:23)
Trefl 1LO Sopot U17: Gaik 21, Czyżewski 18, Rarowski-Geckler 17, Chac 14, Ziółkowski 11 oraz Burek 10, Ksionek 9, Zawistowski 6, Ignaciuk 4

Tydzień kończył mecz 2. ligi. Trefl II Sopot pojechał do Zgierza, gdzie mierzył się z tamtejszym Siejko. W składzie po raz pierwszy znalazł się nasz nowy zawodnik Isaiah Easaw. Choć w premierowych czterech minutach to żółto-czarni byli lepszym zespołem, to druga część inauguracyjnej kwarty należała do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 23:18. Pomiędzy 12. a 16. minutą zanotowaliśmy przestój w grze ofensywnej, co wykorzystali przeciwnicy. Do szatni schodziliśmy z ośmioma oczkami straty. Po przerwie ruszyliśmy do odrabiania strat i robiliśmy to z całkiem niezłym skutkiem. Sopocianie konsekwentnie odrabiali kolejne punkty i na koniec trzeciej kwarty drużyny dzieliły zaledwie dwa oczka! Niestety, w czwartą kwartę zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. To kompletnie wybiło z rytmu nasz zespół, który nie był już w stanie podjąć rękawicy.

MKK Kuchinox Interon Siejko Zgierz – Trefl II Sopot 78:63 (23:18, 15:12, 15:21, 25:12)
Trefl II Sopot: Toczek 16 (11 as.), Wojtyka 14, Nagel 11, Gurtatowski 6, Olechnowicz 6 oraz Easaw 4, Adamiec 3, A. Jęch 2, Półbratek 1, M. Jęch 0, Krzebietke 0, Mroczkowski 0