DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

17 kwi

Trefl 1LO Sopot U17 w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski!

Trefl 1LO Sopot U17 w gronie najlepszych ośmiu drużyn w Polsce! Żółto-czarni z kompletem zwycięstw triumfowali w turnieju w Hali 100-lecia i awansowali do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Rywalizację podopieczni Marcina Stefańskiego rozpoczęli od spotkania z MKS Smykiem Prudnik. Żółto-czarni od początku mieli wyraźną inicjatywę – wystarczyło nieco ponad 120 sekund i prowadziliśmy 9:0. Z każdą minutą sopocianie powiększali przewagę, a po pierwszej kwarcie mieliśmy już aż 21 punktów przewagi. Żółto-czarni nie odpuszczali, a trener miał komfort rotowania składem. Nasza drużyna była lepsza w każdej z czterech kwart i ostatecznie pokonała przeciwników 98:61.

Trefl 1LO Sopot U17 – MKS Smyk Prudnik 98:61 (32:13, 22:15, 23:16, 21:17)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 20, Chac 19, Grzejszczyk 10 (10 zb.), Juraszewski 5, Czyżewski 5 oraz Ziółkowski 15, Gaik 11, Ksionek 6, Zawistowski 4, Detlaff 2, Serdiukov 1, Gołębiowski 0

W sobotę mierzyli się sobą zwycięzcy piątkowych starć i faworyci półfinałowego turnieju w Sopocie, czyli WKK i Trefl 1LO. Choć spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia wrocławian 4:0, to żółto-czarni szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Premierowe 10 minut zakończyło się wynikiem 20:16 dla naszego zespołu, ale w drugiej kwarcie lepsi byli rywale i to oni schodzili do szatni z jednopunktowym zapasem. Wyrównana trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 21:19 dla Trefla i było 57:56 dla nas! W decydujące fragmenty lepiej weszli przyjezdni. Na 180 sekund przed końcem WKK prowadziło już 75:67, jednak żółto-czarni nie poddali się! Twarda gra w obronie oraz kolejne skuteczne akcje pozwoliły nam konsekwentnie redukować straty. Na 24 sekundy przed końcem piłkę w obronie zebrał Antek Juraszewski, następnie podał ją przez całe boisko do Jana Czyżewskiego, a ten bezbłędnie skorzystał z tego i było 76:75 dla Trefla! Gracze WKK mogli jeszcze odwrócić losy spotkania, ale na linii rzutów wolnych pomylił się Jakub Galewski i w sopockim obozie zapanował szał radości, gdyż nasza drużyna nie tylko zapewniła sobie awans do finałów, ale także 1. miejsce w turnieju!

WKK Wrocław – Trefl 1LO Sopot 75:76 (16:20, 21:16, 19:21, 19:19)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 20, Chac 13, Juraszewski 10, Czyżewski 9 (13 zb.), Grzejszczyk 9 oraz Ziółkowski 9, Gaik 4, Zawistowski 2, Gołębiowski 0, Ksionek 0

Turniej kończyliśmy rywalizacją z SPK Białystok. W tym meczu Marcin Stefański postanowił skorzystać z pozostałych zawodników znajdujących się w kadrze drużyny do lat 17. To nie osłabiło naszego potencjału, a spotkanie miało bardzo podobny przebieg od tego piątkowego. Sopocianie gorzej rozpoczęli, gdyż po 5 minutach niespodziewanie rywale prowadzili 11:6. Kolejne osiem oczek należało jednak do Trefla i żółto-czarni wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca zmagań.

Trefl 1LO Sopot – SPK Białystok 87:50 (22:16, 19:12, 19:11, 27:11)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 13, Grzejszczyk 12 (8 zb.), Chac 9, Juraszewski 6 (4 as.), Czyżewski 6 (4 as.) oraz Ksionek 9 (4 przechwyty), Zawistowski 8, Gaik 8, Burek 6, Ignaciuk 5, Dettlaff 3 (8 zb.), Nhial 2

—————
AKTUALIZACJA 19.04: Poznaliśmy rywali w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17! W ramach grupy A zmierzymy się z Profbud Legią Warszawa, GAK Gdynia oraz Grupa Strategia Gim92 Warszawa-Komorów. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, zaś pozostałe zespoły będą walczyć o miejsca 5-8.

Zmagania zostały zaplanowane na 3-7 maja. Turniej zostanie rozegrany w Hali Gier GCS w Gdyni przy ulicy Olimpijskiej 5/9.