DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

Kup bilet
Orlen Basket Liga
13 maj

Trefl 1LO Sopot U17 trzecią drużyną w Polsce

Drużyna Trefla 1LO Sopot z brązowymi medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17! W decydującym o krążku spotkaniu żółto-czarni nie dali szans Profbud Legii Warszawa. Wcześniej pewnie zwyciężyli fazę grupową i musieli pogodzić się z półfinałową porażką z WKK Wrocław. Sobotnie niepowodzenie było jedyną przegraną zespołu Marcina Stefańskiego w całym sezonie 2023/2024.

Turniej w Hali 100-lecia rozpoczął się w środę 8 maja. Żółto-czarni zainaugurowali zmagania od rozgrywek grupowych. Sopocianie nie pozostawili złudzeń swoim rywalom i pewnie triumfowali w grupie A. Wrażenie robiły nie tylko trzy korzystne wyniki, ale przede wszystkim styl i rozmiar zwycięstw. Z AK Komorów Trefl wygrał +46 (113:67), z Enea Basketem Poznań +16 (65:81), a na koniec fazy grupowej pokonał GTK Gliwice 84:53. Jak się później okazało, 31-punktowy triumf był zwycięstwem nad… przyszłym mistrzem Polski.

W sobotnim półfinale nasza drużyna spotkała się z WKK Wrocław. Rywale postawili na „zamurowanie” pomalowanego i niestety ta taktyka zdała egzamin. Żółto-czarni choć oddali zza łuku aż 41 prób, to tylko 6 zakończyło się sukcesem. Mimo słabej skuteczności sopocianie do końca walczyli o odwrócenie losów meczu. Niestety, wrocławianie wytrzymali końcówkę i to oni mogli cieszyć się z awansu do wielkiego finału.

Turniej Trefl kończył spotkaniem o trzecie miejsce, gdzie zmierzył się z Profbud Legią Warszawa. W niedzielnym meczu ich skuteczność była zdecydowanie lepsza, dzięki czemu szybko mogli narzucić swoje warunki gry. Po bardzo dobrych 40 minutach zespół Marcina Stefańskiego pokonała stołecznych 96:66 i zapewniła sobie miano trzeciej drużyny w Polsce! Po zakończeniu finałowego spotkania koszykarze i trenerzy otrzymali medale. W trakcie ceremonii wręczono także nagrody indywidualne. Franciszek Chac został wybrany MVP zespołu, zaś Dawid Ksionek trafił do najlepszej piątki turnieju. Gratulujemy!

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni