08 maj

Trefl 1LO Sopot U17 czwartą drużyną w Polsce!

Kolejna drużyna w najlepszej czwórce w Polsce! Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 żółto-czarni zakończyli tuż za podium. Tytuł obronili gospodarze turnieju GAK Gdynia.

Zespół Marcina Stefańskiego rozpoczął zmagania właśnie od rywalizacji z gdynianami. Przeciwnicy zdecydowanie lepiej weszli w mecz i do przerwy prowadzili 53:30. Po zmianie stron sopocianie ruszyli do odrabiania strat. Trzecią kwartę zwyciężyliśmy 25:21, a w ostatniej odrobiliśmy sześć oczek, lecz ostatecznie to GAK – czyli jak się później okazało najlepszy zespół całych zmagań – triumfował. W czwartek nasi zawodnicy mierzyli się z Profbud Legią Warszawa. Premierowa kwarta zakończyła się wynikiem 24:23 dla Trefla 1LO, ale w kolejnych dwóch to stołeczni byli lepsi i wyszli na +12. W ostatnich 10 minutach próbowaliśmy odrobić straty, lecz Legia nie pozwoliła nam na to. Mimo porażki 85:97 wciąż mieliśmy szansę na awans do półfinałów. W trzecim spotkaniu – z Grupa Strategia Gim92 Warszawa-Komorów – musieliśmy nie tylko zwyciężyć, ale także zrobić to różnicą co najmniej 18 punktów, a do tego liczyć na porażkę Legii z GAK-iem. Po 30 minutach gry prowadziliśmy tylko +3. Podopieczni Marcina Stefańskiego nie mieli jednak zamiaru zwątpić. Czwartą kwartę rozpoczęliśmy od serii 17-0! Do końca meczu rywale nie ułatwiali nam zadania, lecz sopocianie wytrzymali presję i triumfowali 100:81. Trzy godziny później gdynianie pokonali Legię i to żółto-czarni zameldowali się w półfinałach!

W walce o finał spotkało się dwóch byłych trenerów pierwszej drużyny Trefla Sopot – Marcin Stefański oraz Marcin Kloziński, który aktualnie prowadzi GTK Gliwice. Start należał do Trefla – po 10 minutach prowadziliśmy 20:15. W drugiej kwarcie rywale odrobili starty, a nawet wyszli na prowadzenie, ale w przerwie zespoły dzieliły tylko dwa punkty. Niestety, po zmianie stron to gliwiczanie byli przeważającą stroną i to oni cieszyli się z awansu do finału. Żółto-czarni przystąpili za to do niedzielnego meczu o trzecie miejsce, w którym zmierzyli się z WKK Wrocław. Tym razem role się odwróciły – pierwsza kwarta dla przeciwników, druga dla żółto-czarnych i po 20 minutach było 52:51 dla Trefla. W trzeciej części dołożyliśmy do przewagi kolejne dwa oczka. Niestety, czwarta kwarta rozpoczęła się od serii 13-0 dla WKK. Na nieco ponad minutę przed końcem zbliżyliśmy się na trzy punkty, lecz wrocławianie nie pozwolili się dogonić. Trefl 1LO Sopot U17 czwartą drużyną w Polsce!

Po turnieju organizatorzy przyznali wyróżnienia indywidualne. Do najlepszej piątki został wybrany rozgrywający Trefla Sopot Franciszek Chac, zaś najlepszym zawodnikiem drużyny Olaf Rarowski-Geckler.