DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs King Szczecin

30 mar

Świetna druga połowa, wyraźne zwycięstwo Trefla!

Świetna druga połowa daje zwycięstwo graczom „serca Sopotu”! Po zmianie stron koszykarze Trefla przejęli inicjatywę, wyszli na wysokie prowadzenie, dzięki czemu pokonali Polpharmę 82:71. Sopocianie w dwóch końcowych kwartach zagrali mądrze, trafiali z dystansu i spod kosza, dzięki czemu zbudowali wyraźną przewagę, której nie oddali do samego końca.

W pierwszej połowie żółto-czarni rozgrywali wyrównane spotkanie, Polpharma trafiała sporo rzutów, ale tym samym odpowiadali gospodarze. Najpierw przewagę miał Trefl, grając niezłą pierwszą kwartę, ale w drugiej odsłonie to Polpharma przejęła inicjatywę. Bardzo skutecznie grał Tre Bussey, pod koszem wysoką formę prezentował Adam Kemp i prowadzenie gości w pewnym momencie stało się wyraźne. Sopocianie trzymali się stosunkowo blisko, ale nie potrafili aż do końca pierwszej połowy odrobić różnicy. Po 20 minutach goście prowadzili 42:40.

Po zmianie stron wszystko szybko się odmieniło, Trefl postawił twardszą obronę, Polpharma zaczęła częściej się mylić, a skuteczność sopocian, zwłaszcza zza łuku, była bardzo dobra. Świetny moment miał Saša Zagorac, trafiali też Łukasz Kolenda i Ovidijus Varanauskas, co pozwoliło żółto-czarnym na szybkie budowanie swojej przewagi. Pod koszem rządził Milan Milovanović, z bardzo dużym wsparciem od Pawła Leończyka. Obudził się też Ian Baker, który potrafił wejść pod kosz, ale też rzucić z daleka. W końcówce przewaga „serca Sopotu” była na tyle duża, że na boisko weszli młodzi – Patryk Pułkotycki i Sebastian Rompa. Ostatecznie to Trefl zwyciężył 82:71.

Trefl Sopot – Polpharma Starogard Gdański 82:71 (23:19, 17:23, 22:16, 20:13)

Trefl: Leończyk 14, Varanauskas 14, Baker 12, Ł. Kolenda 10, Greene 10, Milovanović 10, Zagorac 9, Flowers 3, Śmigielski 0, Rompa 0, Pułkotycki 0, Kulka 0.

Polpharma: Kemp 17, Bussey 15, Gołębiowski 13, Młynarski 7, Prahl 6, Struski 6, Dzierżak 5, Hicks 2, Davis 0, Brenk 0, Davis 0.