24 maj

Sopocka młodzież: Walka w Radomiu

W swoim pierwszym pojedynku ostatecznej fazy rozgrywek podopieczni trenera Kociołka pokonali Biofarm Basket Junior Poznań 56:53. Sopocian do zwycięstwa poprowadził Sebastian Walda, zdobywca 24 punktów, 8 zbiórek i 3 asyst! Mecz od pierwszych minut miał bardzo wyrównany przebieg, a o ostatecznym zwycięstwie żółto-czarnych zadecydowała twardsza gra w obronie w drugiej połowie i fenomenalna dyspozycja Sebastiana Waldy (10/12 za 2).

Mecz z gospodarzami rozstrzygnął się dopiero w ostatniej partii, którą sopocianie przegrali różnicą 11 oczek. W ostatnich minutach meczu niemoc strzelecka dopadła naszych liderów. Najlepszym strzelcem czwartkowego spotkania był Łukasz Kolenda, który do 19 punktów dołożył 6 zbiórek i 5 asyst. Przed ostatnim starciem w grupie A żółto-czarni będą musieli poprawić skuteczność z dystansu – ciężo o dwa punkty w turniejowej tabeli, gdy do kosza wpada jedynie 7 z aż 34 rzutów za 3.

W trzecim dniu rozgrywek sopocianie zmierzyli się z KS Koroną Politechniką Kraków. Żółto-czarni byli w tym starciu murowanym faworytem, ale kluczowe było wyciągnięcie wniosków z czwartkowej porażki. Tym razem sopocianie grali więcej piłek pod kosz, gdzie brylował Kacper Burczyk (12 punktów, 9 zbiórek – 6 w ataku!). Karawana rozpędza się i jedzie dalej, czekamy na sobotniego rywala i, jak za dawnych lat, nie przestajemy trzymać kciuków!

W półfinale czeka zwycięzca grupy B – Exact Systems Śląsk Wrocław. Transmisję o 19:15 przeprowadzi serwis https://imprezylive.pl. Gramy o medal, HEJ TREFL!