CZAS DO NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA DOMOWEGO Trefl Sopot vs Stelmet Enea BC Zielona Góra
Kup bilet
01 Lip

#SerceDlaSopotu! Czas na pierwszy transfer i…

Transferowa karuzela w Treflu Sopot ruszyła. Klub, wykorzystując największe zasięgi postów transferowych, poinformuje jutro nie tylko o nowo pozyskanym zawodniku, ale również o podopiecznym schroniska Sopotkowo szukającym domu. Działając w ten sposób chcemy zachęcić do pomocy, jak i przybliżyć ważny temat, którym jest adopcja zwierząt. Warto dodać, iż to właśnie dzisiaj, 1 lipca, obchodzimy Światowy Dzień Psa!

W Polsce żyje ok. 7 milionów psów z czego blisko 150 tysięcy to mieszkańcy schronisk dla zwierząt. Dodatkowo szacuje się, że ok. 500 tysięcy to psy zdziczałe. Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli problem bezdomności zwierząt w Polsce jest wciąż bardzo duży. Jego rozwiązanie utrudnia fakt, iż schroniska są przepełnione, a zwierząt wciąż przybywa.

– Od lat Trefl Sopot angażuje się w pomoc lokalnej społeczności, pokazując swoje serce do pomagania i promując charytatywne inicjatywy. #SerceDlaSopotu to kolejna akcja, którą stworzyliśmy, by wesprzeć schronisko dla zwierząt w Sopocie. Wcześniej, kilkukrotnie na meczach domowych organizowaliśmy zbiórki najpotrzebniejszych artykułów, angażując w to również kluby przyjezdne takie jak utytułowany Polski Cukier Toruń czy wicemistrz Polski, Start Lublin. Wzięliśmy również udział w sesji zdjęciowej do charytatywnego kalendarza z podopiecznymi Sopotkowa, które były dystrybuowane na naszych spotkaniach, dzięki czemu każdy z kibiców mógł włączyć się do akcji i pokazać swoje serce. Tym razem postanowiliśmy zaangażować się w problem jakim jest adopcja biednych i porzuconych zwierząt, które szukają domów. Często są to zwierzęta po przejściach, dlatego tak ważne jest, aby znalazły nowych właścicieli, którzy otoczą ich ciepłem i miłością – mówi Ewelina Majkowska, kierownik marketingu i komunikacji w Treflu Sopot.

Akcja #SerceDlaSopotu to cykl grafik przedstawiających nowych zawodników Trefla Sopot, a równocześnie pokazujących tzw. „graczy czekających na propozycje” – czyli zdjęcia podopiecznych schroniska Sopotkowo szukających domów. Hasło łączy w sobie dwa znaczenia – zawodnik Trefla Sopot zakontraktowany na sezon 2020/2021 będzie walczył na parkiecie, by zwyciężać w kolejnych meczach. To on przez cały sezon grał dla miasta, które reprezentuje, czyli dla Sopotu. Z drugiej strony pies czekający na nowego właściciela, osobę, która pokaże swoje serce i przygarnie zwierzę na całe życie.

– Grafiki transferowe cieszą się największą popularnością, dlatego postanowiliśmy wykorzystać tę przestrzeń na przekazanie ważnego komunikatu do naszych kibiców i nie tylko. W Treflu Sopot jest nowy zawodnik, ale jest też ktoś, kto cały czas czeka na propozycje. To podopieczny schroniska Sopotkowo szukający nowego domu – nie na jeden sezon czy rok, ale już na całe życie. Ma 50 cm wzrostu, 13 lat, a jego sztandarową pozycją jest leżenie na plecach. Apelujemy również o przemyślane działanie, nie wycofywanie przedstawionych ofert i nie skracanie ich terminów ważności. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom kolejny raz możemy pokazać jak wielkie jest #SerceDlaSopotu – podsumowuje Ewelina Majkowska.

Kolejne grafiki transferowe również będą przedstawiały nowego koszykarza Trefla Sopot oraz wybranego podopiecznego schroniska Sopotkowo.

– Na pomysł Trefla Sopot zareagowaliśmy z dużą aprobatą – mówi Anna Leppert ze schroniska Sopotkowo. – Po raz kolejny klub realizuje działania, które mogą pomóc naszym podopiecznym, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Obecnie w schronisku przebywa 60 kotów i 30 psów. Każdy z nich czeka na swoje nowe miejsce – dom, gdzie będzie otoczony miłością i tym samym będzie mógł się odwdzięczyć. Pandemia koronawirusa utrudniła proces adopcyjny, jednak jest on cały czas realizowany i rozpoczyna się właśnie na profilach społecznościowych – to tam, zanim jeszcze przyjdziemy do schroniska, możemy zobaczyć po raz pierwszy swojego nowego przyjaciela na całe życie. Wierzę, że pomysł Trefla Sopot wpłynie na wiele procesów adopcyjnych, które zakończą się pełnym sukcesem.

Więcej informacji o placówce oraz potencjalnej adopcji można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej www.schronisko.sopot.toz.pl/.

  • schronisko sopotkowo
  • serce dla sopotu
  • transfery

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Sponsorzy wspierający i techniczni

Patroni medialni