27 sie

„Serce Sopotu” rozpoczęło sparingi

W sobotnim meczu ekipa „serca Sopotu” grała w 9-osobowym składzie, bez Sebastiana Waldy i Patryka Pułkotyckiego. Taka rotacja pozwoliła trenerowi Marcinowi Klozińskiemu dać dużo minut na parkiecie każdemu zawodnikowi z kadry meczowej. Trefl zwyciężył 89:66 i udanie rozpoczął serię meczów sparingowych. W drugim spotkaniu rotacja została zdecydowanie poszerzona, bo w składzie, oprócz dziewiątki walczącej w sobotę, znaleźli się także Walda, Pułkotycki oraz koszykarze z drużyn młodzieżowych – Sebastian Rompa i Benjamin Didier-Urbaniak. W pierwszej połowie na parkiecie przebywali głównie gracze z podstawowej rotacji, którzy szybko wypracowali dwucyfrową przewagę, mimo ambitnej postawy rywali z Bydgoszczy. Po zmianie stron więcej szans dostała młodzież, po wejściu której Trefl wciąż prezentował się bardzo dobrze. Nastolatkowie pokazali duże zaangażowanie, ale również spokój i swobodę w kreowaniu akcji. To pozwoliło nie tylko utrzymać przewagę, ale też powiększyć różnicę punktową pomiędzy oboma zespołami.

Kolejne sparingi w okresie przygotowawczym zostaną rozegrane już w kolejny weekend, w Toruniu. Wtedy rywalami żółto-czarnych będą już zespoły grające na co dzień w Energa Basket Lidze – King Szczecin i Polski Cukier Toruń. Obie ekipy zbudowały bardzo solidne składy na sezon 2018/2019, więc na sopocian w piątek i sobotę czekają dwa trudne i wartościowe sprawdziany. O wynikach obu meczów Trefl Sopot będzie informował za pośrednictwem swoich kont w mediach społecznościowych.

25.08.2018: Trefl Sopot – Enea Astoria Bydgoszcz 89:66

Trefl: Taylor 19, Śmigielski 15, Ł. Kolenda 12, Milovanović 11, M. Kolenda 9, Jeszke 7, Leończyk 7, Motylewski 6, Kulka 3.

26.08.2018: Trefl Sopot – Enea Astoria Bydgoszcz 102:62

Trefl: Śmigielski 16, Taylor 15, Motylewski 11, Milovanović 10, Leończyk 10, Kulka 9, Kolenda Ł. 8, Pułkotycki 6, Kolenda M. 5, Walda 5, Rompa 4, Jeszke 3, Didier-Urbaniak 0.