DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs King Szczecin

13 sty

Przewaga z drugiej kwarty wystarczyła, porażka Trefla z AZS-em

Problemy w obronie, wysoko przegrana druga kwarta i błędy w kluczowych momentach – te elementy sprawiły, że na zakończenie pierwszej rundy spotkań to AZS zwyciężył 100:90. Rundę rewanżową sopocianie otworzą za tydzień, w meczu wyjazdowym z Polskim Cukrem Toruń.

Początek spotkania należał do koszalinian, którzy szybko uzyskali niewielką przewagę. Później jednak walka się wyrównała, Trefl wrócił do swojej gry i bez większych problemów doprowadził do wyrównania. Świetnie grał Piotr Śmigielski, który trafiał raz za razem i w ciągu kilku minut zanotował na swoim koncie 11 punktów. Głównie dzięki bardzo dobrej postawie „Śmigła” po 10 minutach był remis 23:23. Sytuacja odmieniła się w drugiej odsłonie, kiedy to przyspieszyli koszalinianie i zaczęli niesamowicie trafiać z dystansu. Doskonale punktował zwłaszcza Krzysztof Jakóbczyk, który trafił kilka trójek w drugiej odsłonie, bijąc rekord sezonu zdobytych punktów (17). AZS grał dobrze w ataku, a Trefl gubił się po obu stronach parkietu, co sprawiło, że goście uciekli na kilkanaście oczek. Drugie 10 minut było w wykonaniu sopocian bardzo złe, o czym najlepiej świadczy wynik – tę kwartę koszalinianie wygrali 14 punktami i po pierwszej połowie prowadzili 54:40.

Trzecia odsłona miała przedziwny przebieg, bo obie ekipy grały seriami, przez co sytuacja co chwilę się zmieniała. Najpierw połowę strat odrobił Trefl, rzucając siedem oczek z rzędu, a następnie AZS z nawiązką wrócił do rezultatu do przerwy, zdobywając osiem kolejnych punktów. Po chwili ponownie sopocianie wrócili do meczu, ale w końcówce Q3 goście odzyskali inicjatywę. To sprawiło, że „serce Sopotu” wprawdzie zwyciężyło w trzeciej kwarcie, ale jedynie dwoma oczkami. W ostatnich 10 minutach Trefl miał więc do odrobienia 12 punktów. Niestety ekipa Jukki Toijali nawet przez moment nie zbliżyła się do zwycięstwa, cały czas mając dwucyfrową stratę do rywala. Praktycznie za każdym AZS znajdował odpowiedź na celne próby sopocian. Koszalinianie w końcówce mieli mecz pod kontrolą i zwyciężyli 100:90.

Trefl Sopot – AZS Koszalin 90:100 (23:23, 17:31, 21:19, 29:27)

Trefl: Śmigielski 21, Baker 17, Milovanović 15, Zagorac 14, Ł. Kolenda 9, Leończyk 8, Jeszke 4, Flowers 2.

AZS: Brandon 19, Jakóbczyk 17, Tejić 17, Jarecki 14, Czujkowski 11, Papić 9, Zywert 7, Surmacz 4, Walters 2, Bochno 0.