13 lut

Przełamanie Trefla II Sopot, deklasacja Trefla 1LO Sopot U17

Za nami kolejne pięć meczów żółto-czarnych! Tydzień miał dwa oblicza dla Trefla II Sopot, nie był najlepszy w wykonaniu Trefla 1LO II Sopot U17, a wręcz przeciwnie dla Trefla 1LO Sopot U17. Sprawdźcie, jakie konkretnie wyniki zanotowały nasze zespoły!

Wyczekiwane przełamanie Trefla II Sopot w końcu nadeszło! W środę 8 lutego żółto-czarni pokonali u siebie TKM Włocławek 71:61. Choć spotkanie miało szczęśliwy finał, to jednak zdecydowanie lepiej weszli w nie przyjezdni, którzy po 10 minutach prowadzili 20:12. W drugiej kwarcie podopieczni Michaela Łydkowskiego rozpoczęli jednak swoją grę i nie tylko odrobili wszystkie straty, ale także zbudowali dziewięć punktów przewagi. Po zmianie połów gra nie była porywająca, ale sopocianie dołożyli do różnicy kolejne pięć oczek. Mimo że w decydującej części włocławianie zbliżyli się na -6, to Trefl nie dał sobie wydrzeć triumf i mógł cieszyć się z szóstego zwycięstwa w sezonie.

Trefl II Sopot – TKM Włocławek 71:61 (12:20, 33:16, 10:5, 16:20)
Trefl II Sopot: Nagel 11, Gurtatowski 11, Kowalski 6, Wojtyka 3, Toczek 1 oraz Krzebietke 17, Adamiec 11, Olechnowicz 8, A. Jęch 3, Mroczkowski 0, Półbratek 0

W niedzielę nasi drugoligowcy pojechali do Poznania, gdzie mierzyli się tamtejszą MKK Pyrą. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem 23:18 gospodarzy, ale nasza ambitna drużyna w kolejnych 10 minutach nie tylko nadrobiła różnicę, ale do szatni schodziła z trzema oczkami przewagi! Drugą połowę zainaugurowała trójka Filipa, ale rywale szybko ruszyli do odrabiania strat i niestety robili to z dobrym skutkiem. Pyra najpierw doprowadziła do remisu, a następnie wyszła na +3. W decydującej kwarcie gospodarze szybko odskoczyli i choć nasz zespół walczył, to jednak ekipa z województwa wielkopolskiego mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

MKK Pyra Szkoła Gortata Poznań – Trefl II Sopot 71:67 (23:18, 16:24, 19:13, 13:12)
Trefl II Sopot: Nagel 14 (18 zb.), Olechnowicz 9, Gurtatowski 6, Wojtyka 4, Mroczkowski 4 oraz Adamiec 12, Półbratek 10 (10 zb.), Kossakowski 3, Kowalski 3, A. Jęch 2

Dwa mecze w tym tygodniu rozegrali też gracze Trefla 1LO II Sopot U17. Niestety, zarówno wyjazdowe starcie z Energą Słupsk, jak i domowa potyczka z Bryzą Kolbudy nie potoczyły się po myśli ekipy Marcina Chojnackiego. Przeciwnicy kontrolowali przebieg wszystkich kwart i to oni sięgali po ligowe zwycięstwa.

Energa LAMINOPOL Słupsk – Trefl 1LO II Sopot U17 88:52 (20:13, 23:14, 24:7, 21:18)
Trefl 1LO II Sopot U17: Tymański 22, A. Wojtyka 8, Paszkowski 5, Chojnacki 1, Mi. Nagel 0 oraz Grek 5, Daniiloudis 5, Tetyk 4, Flisikowski 2

Trefl 1LO II Sopot U17 – UKS Bryza Kolbudy 67:98 (18:22, 16:20, 13:34, 20:22)
Trefl 1LO II Sopot U17: Tymański 9, A. Wojtyka 7, Chojnacki 6, Serdiukov 5, Nowakowski 3 oraz Grek 19, Tetyk 10, Paszkowski 5, Mi. Nagel 3, Daniiloudis 0

Prawdziwą moc pokazał zespół Trefla 1LO Sopot U17! Drużyna Marcina Stefańskiego trzynaste ligowe zwycięstwo odniosła zwyciężając różnicą aż 109 punktów! Nasz zespół zapisał 135 oczek, a rywalom z Olsztyna dał rzucić zaledwie 29 punktów. Wszyscy gracze, którzy pojawili się na parkiecie, dołożyli swoją cegiełkę, a najskuteczniejszy z nich był Olaf Rarowski-Geckler, który zdobył 32 punkty.

Trefl 1LO Sopot U17 – UKS Trójeczka Olsztyn 135:29 (43:5, 37:6, 29:10, 26:8)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 32, Gaik 16, Chac 14, Czyżewski 6, Gołębiowski 3 oraz Ignaciuk 14, Zawistowski 12, Flisikowski 12, Ziółkowski 12, Ksionek 4, Duzowski 4