DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

03 paź

Premierowe zwycięstwo Trefla II Sopot, zmienne szczęście U17

Trefl II Sopot z pierwszym zwycięstwem w sezonie 2022/2023! Z triumfu cieszyli się także zawodnicy Trefla 1LO Sopot U17, a pigułkę porażki musieli przełknąć koszykarze Trefla 1LO II Sopot U17.

Sobotnie zmagania zainaugurowali gracze Trefla 1LO II Sopot U17, którzy na wyjeździe mierzyli się z SKS Gamą Starogard Gdański. Żółto-czarni źle weszli w mecz i już po 10 minutach mieli 19 punktów straty do rywali. Również w drugiej kwarcie dominowali gospodarze. Na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 59:31. Niestety, po zmianie stron obraz spotkania się nie zmienił. Przed ostatnią częścią meczu SKS miał aż 34 punkty więcej i kwestia zwycięstwa była zamknięta.

„Źle zaczęliśmy mecz. Słaba obrona w pierwszej połowie doprowadziła do zbyt dużej przewagi gospodarzy. Daliśmy z siebie wszystko. Mamy nadzieję, że kolejne mecze będą lepsze” – powiedział po meczu Michał Nagel, zdobywca 12 punktów.

SKS Gama Starogard Gdański – Trefl 1LO II Sopot U17 104:69 (29:10, 30:21, 23:17, 22:21)

Trefl 1LO II Sopot U17: Mi. Nagel 12, Grek 11, Duzowski 7, Chojnacki 5, Rusin 2 oraz Grono 15, Tetyk 9, Daniloudis 4, Pyzowski 2, Paszkowski 2

Tego samego dnia swój pierwszy mecz rozgrywał także zespół Trefla 1LO Sopot U17. Rywalizacja z Gdyńską Akademią Koszykówki II rozpoczęła się dla nas bardzo dobrze. W premierowych 10 minutach nasza drużyna straciła zaledwie 7 oczek, a sama rzuciła 24 punkty! Również druga kwarta padła naszym łupem i w połowie meczu podopieczni Marcina Stefańskiego prowadzili 40:20. Trzecia część meczu także była popisowa w wykonaniu żółto-czarnych i przed ostatnią kwartą trener mógł sobie pozwolić na wprowadzenie zawodników rezerwowych. Ostatecznie nasza ekipa zwyciężyła 82:51!

„Pierwsze zwycięstwo w sezonie jest ważne, ale uważam, że wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu. Gdyby nie słaba obrona i nasza skuteczność, moglibyśmy wygrać jeszcze większą różnicą punktów. Mecz jest już przeszłością, więc trzeba wyciągnąć wnioski, poprawić to co wychodziło słabo lub nie wychodziło wcale i skupić się już na następnym spotkaniu i dalszej ciężkiej pracy” – mówi Wojciech Gaik.

Gdyńska Akademia Koszykówki II – Trefl 1LO Sopot U17 51:82 (7:24, 13:16, 9:21, 22:21)

Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 14, Ziółkowski 12, Gaik 10, Ksionek 9, Czyżewski 8 oraz Borzyszkowski 8, Ignaciuk 7, Gołębiowski 4, A. Wojtyka 4, Nowakowski 4, Flisikowski 2

W niedzielę w Hali 100-lecia swój premierowy domowy mecz rozgrywał Trefl II Sopot. Na podopiecznych Michaela Łydkowskiego czekało trudne zadanie, gdyż mierzyli się z MKK Kuchinox Interon Siejko Zgierz, które w 1. kolejce pokonało Tarnovię Tarnowo Podgórne 94:62. Spotkanie z perspektywy trybun obserwowali trenerzy pierwszego zespołu, Żan Tabak i Toni Ten.

Początek rywalizacji był wyrównany, ale jako pierwsi odskoczyli przyjezdni, którzy w 6. minucie wyszli na 11:5. Na szczęście wtedy sprawy w swoje ręce wziął Eryk Adamiec, który w krótkim odstępie czasu dwukrotnie trafił zza łuku i doprowadził do remisu. To mobilizująco podziałało na resztę naszego zespołu. Po punktach Miłosza Toczka wyszliśmy na prowadzenie, a kwartę zakończyła celna próba Sebastiana Rompy i było 21:14. Sopocianie poszli za ciosem i rozpoczęli drugą część meczu od sześciu punktów z rzędu. Ekipa ze Zgierza poprosiła o przerwę na żądanie, a po niej gra się wyrównała, jednak – co najważniejsze – przewaga wciąż się utrzymywała. Taki stan rzeczy wyraźnie zdeprymował przyjezdnych. W ostatnich dwóch minutach pierwszej połowy punkty zdobywali wyłącznie żółto-czarni, a do szatni drużyny schodziły przy wyniku 45:27.

W trzeciej kwarcie zespoły toczyły zacięty bój. W naszej ekipie wyróżniali się wysocy, czyli Sebastian i Filip Gurtatowski, ale ważne oczka dołożyli też Miłosz i Bartek Olechnowicz. Ta część spotkania także zakończyła się zwycięstwem Trefla II, tym razem 16:15. Ostatnia kwarta nie była porywającym widowiskiem, jednak nawet przez chwilę zwycięstwo Trefla II nie było zagrożone. Na uwagę zasługuje gra Miłosza Toczka, który zanotował double-double i do triple-double zabrakło mu zaledwie jednego punktu!

Trefl II Sopot – MKK Kuchinox Interon Siejko Boruta Zgierz 67:55 (21:14, 24:13, 16:15, 6:13)

Trefl II Sopot: Gurtatowski 10, Toczek 9 (10 zb., 12 as.), Nagel 8, Jaszczerski 4, P. Wojtyka 0 oraz Rompa 14 (10 zb.), Olechnowicz 11, Adamiec 6, Krzebietke 5, Półbratek 0