DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

26 sie

Pierwszy sparing za nami! Trefl Sopot – Dziki Warszawa 74:80

W pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2023/2024 Trefl Sopot przegrał z Dzikami Warszawa 74:80 (19:22, 21:17, 17:21, 17:20).

Początek spotkania był wyrównany. Premierowe punkty dla Trefla zdobył Benedek Varadi, który nie pomylił się na linii rzutów wolnych. Choć to Dziki jako pierwsze zbudowały przewagę, to kolejne osiem punktów należało do nas. Dobrze w mecz wszedł Aaron Best, który po czterech minutach miał już na koncie dwie trójki. Przy 13:9 o czas poprosił trener Krzysztof Szablowski. Po powrocie na parkiet Dziki odrobiły straty, a następnie wyszły na +4. Inauguracyjna część zakończyła się wynikiem 19:22. Od początku drugich dziesięciu minut próbowaliśmy odrabiać straty, ale warszawianie utrzymywali punktową inicjatywę. Żółto-czarni nie odpuszczali i w końcu dopięli swego. Najpierw doprowadziliśmy do remisu, a trafienie Mikołaja Witlińskiego dało nam prowadzenie. Sopocianie poszli za ciosem. Kiedy za trzy celnie przymierzył Zyzio, było 37:32 i na przerwę zdecydował się trener Dzików. Podopieczni Żana Tabaka mieli już nawet osiem oczek zapasu, lecz końcówka pierwszej połowy należała do rywali. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było 40:39.

Rywalizacja w Hali 100-lecia była także zacięta w drugiej połowie. Przez całą trzecią kwartę żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż cztery punkty. Końcówka tej części spotkania była lepsza w wykonaniu Dzików, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie 60:57. Przez pierwsze 120 sekund decydującej kwarty obie drużyny nie zdobyły punktów. Niemoc przełamali goście, co dało im pięć oczek zapasu. Nasze konto w Q4 celną próbą zza łuku otworzył Błażej, lecz to Dziki utrzymywały prowadzenie i nie oddały go już do końca sparingu. Żółto-czarni zanotowali więcej zbiórek (31 do 27) i asyst (19 do 17), ale także strat (21 do 18). Przyjezdni mieli lepszą skuteczność z gry (51% do 38.9%) oraz zapisali aż 15 przechwytów (przy 6 Trefla).

Kolejne spotkanie sparingowe rozegramy w czwartek. Żółto-czarni ponownie zjawią się w Hali 100-lecia, gdzie podejmą Anwil Włocławek. Mecz będzie zamknięty dla publiczności.