CZAS DO NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA Trefl Sopot vs BC Dnipro
Kup bilet
Energa Basket Liga FIBA Europe Cup
01 Sie

Patryk Pułkotycki przechodzi do Decki Pelplin

Patryk Pułkotycki odchodzi z Trefla Sopot. Po 11 latach spędzonych w Sopocie, utalentowany wychowanek UKS Siódemki będzie kontynuował koszykarską karierę na parkietach 1 ligi. Jednak ze względu na późniejszy termin rozpoczęcia przygotowań do rozgrywek 1. ligi, 21-letni skrzydłowy do 8 sierpnia będzie trenował z Treflem Sopot, po czym dołączy do drużyny z Pelplina.

Patryk Pułkotycki to rodowity sopocianin, który cała swoją dotychczasową karierę spędził w rodzinnym mieście. Występy w barwach UKS 7 Trefl Sopot zakończył zdobytym w 2016 roku tytułem mistrza Polski do lat 16, a następnie dołączył do drużyn młodzieżowych Trefla Sopot. W żółto-czarnych barwach już w wieku 16 lat występował w rozgrywkach 2 ligi, a rok później dołączył do treningów pierwszej drużyny, równolegle będąc etatowym uczestnikiem turniejów finałowych rozgrywek do lat 18 i 20. Na parkietach PLK zadebiutował tydzień przed swoimi 18. urodzinami.

Przed sezonem 2019/20 Patryk Pułkotycki został wypożyczony do WKK Wrocław, gdzie występował w pierwszej lidze, jak również zajął 4, miejsce w finałach mistrzostw Polski juniorów starszych.

– Patrykowi po najbliższym sezonie miała się skończyć umowa z naszym klubem, zawarta jeszcze w 2016 roku. On sam nie ukrywał ambicji i chęci gry na wyższym poziomie niż 2 liga, a my mieliśmy świadomość, że w drużynie Marcina Stefańskiego może mu być ciężko przebić się do regularnej rotacji. Po rozmowie doszliśmy wspólnie do wniosku, że powinien udowodnić swój potencjał na parkietach 1 ligi. Otrzymał taką szansę od trenera Decki Pelplin, z czego bardzo się cieszymy. Życzymy mu powodzenia i trzymamy kciuki za rozwój jego talentu – powiedział Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Oficjalny Bukmacher Klubu

Sponsorzy wspierający i techniczni

Patroni medialni