JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI! Trefl Sopot vs King Szczecin

Kup bilet
Orlen Basket Liga
04 cze

Odzyskać przewagę parkietu!

Finały ORLEN Basket Ligi przenoszą się do Szczecina. Po dwóch spotkaniach w ERGO ARENIE drużyny Trefla Sopot i Kinga Szczecin zmierzą się teraz w Netto Arenie. Trzeci i czwarty mecz zostaną rozegrane odpowiednio w środę 5 czerwca i w piątek 7 czerwca. Obie rywalizacje rozpoczną się od 20:00. W serii do czterech zwycięstw mamy remis 1:1, co oznacza, że zmagania na pewno wrócą jeszcze do ERGO ARENY. Bilety na piąte spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca o 20:00, są już w sprzedaży na www.sercesopotu.pl. Kibiców, którzy nie wybierają się do Szczecina, a chcą zobaczyć spotkanie w szerszym gronie, zapraszamy do pubu Avangarda Beers & More przy ulicy Dworcowej 7 w Sopocie.

To był bardzo emocjonujący początek walki o złoto! Losy obu spotkań rozpoczynających finały zostały rozstrzygnięte dopiero w czwartych kwartach. Pierwszy mecz lepiej wytrzymali goście, który triumfowali 82:73, ale dwa dni później tym razem to sopocianie lepiej spisali się w końcówce i zwyciężyli 84:81. Po dwóch meczach finałowych naszym liderem punktowym jest Aaron Best, który zgromadził łącznie 31 oczek. W Kingu bez niespodzianki – w finałach już 37 punktów zapisał Andrzej Mazurczak. Dotychczas największą przewagą Trefla są zbiórki (72 do 52), zaś szczecinianie rzucają z lepszą skutecznością (51.3% celnych rzutów z gry przy 44.5% Trefla).

Spotkania w Szczecinie będą transmitowane w Polsat Sport 1. Nie możesz pojechać do stolicy województwa zachodniopomorskiego? Klub zachęca do wspólnego oglądania obu meczów w sopockim pubie Avangarda Beers & More przy ulicy Dworcowej 7 w Sopocie. Nie zapomnijcie o żółto-czarnych barwach i głośnym dopingu! Na hasło „TREFL SOPOT” otrzymacie zniżkę na cały asortyment lokalu.

  • finały orlen basket ligi
  • trefl sopot - king szczecin finał orlen basket ligi

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni