15 mar

Nieudane zakończenie sezonu Trefla 1LO II Sopot U17

W ostatnim meczu ligowym 2020/2021 zespół Trefla 1LO II Sopot U17 przegrał na wyjeździe 62:78 z Energą Laminopol Słupsk. Najwięcej punktów dla zespołu Adama Siewruka zdobył Przemysław Mazurowski (11).

Mimo iż spotkanie rozpoczęło się od trafienia Macieja Nagela i to sopocianie jako pierwsi wyszli na prowadzenie, to początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy. Słupczanie popisali się runem 14-0 i po siedmiu minutach gry mieli komfortowy zapas punktowy. Złą passę udało się przełamać dzięki zdobyczom Wiktora Kosiorka i trójce Wojciecha Fijałkowskiego, jednak w momencie zakończenia inauguracyjnej kwarty wciąż prowadzili miejscowi (16:10). Żółto-czarni nie zwiesili jednak głów i ruszyli do odrabiania strat. Szczelna defensywa oraz dobra gra w ataku pozwoliła Treflowi 1LO II Sopot U17 odrobić straty, a nawet wysunąć się na prowadzenie 17:16! Sopocianie poszli za ciosem. Trójki Konrada Kornowicza oraz Aleksandra Pranszke dały naszym zawodnikom siedem oczek zapasu. Wszystko układało się do momentu rozpoczęcia ostatniej minuty pierwszej połowy. Wówczas, przy wyniku 29:23 dla Trefla 1LO II Sopot, przeciwnicy zdobyli siedem oczek z rzędu i to oni schodzili na przerwę z prowadzeniem.

To co się stało przed przerwą, wciąż siedziało w głowie naszych zawodników na początku drugiej części gry. Skrupulatnie wykorzystali gospodarzy, którzy konsekwentnie powiększali przewagę. Wynik, dwukrotnie trafiając za trzy, próbował obronić Patryk Kowalski, ale to było za mało na rozpędzonych słupczan. Energa po 27 minutach gry prowadziła 52:35, a do końca kwarty dołożyła do swojej przewagi dodatkowe sześć oczek. Strata 23 punktów przed ostatną częścią meczu praktycznie rozstrzygała losy pojedynku, ale żółto-czarni spróbowali jeszcze powalczyć. Dobrze „nastawiony celownik” miał Mateusz Kossakowski, a swoje oczka dołożył też Aleksander Pranszke. To jednak było za mało. Czwartą kwartę Trefl 1LO II Sopot zwyciężył 21:14, jednak z końcowego triumfu 78:62 cieszyli się gospodarze. Drużyna Adama Siewruka zakończyła ligowe zmagania na piątym miejscu z bilasnem 4-8.

Energa Laminopol Słupsk – Trefl 1LO II Sopot U17 78:62 (16:10, 14:19, 34:12, 14:21)
Punktacja Trefla 1LO II Sopot U17: Przemysław Mazurowski 11, Wiktor Kosiorek 7, Patryk Kowalski 6, Maciej Nagel 2, Filip Półbratek 2 oraz Konrad Kornowicz 10, Aleksander Pranszke 9, Mateusz Kossakowski 8, Karol Ochociński 4, Wojciech Fijałkowski 3, Kasper Skrzypczak 0, Mateusz Jakobschy 0