DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

03 paź

Nieudana inauguracja drugoligowych rozgrywek

W pierwszym meczu Trefla II Sopot w 2. lidze 2021/2022 żółto-czarni przegrali w Poznaniu z Enea Basketem 48:72 (21:22, 9:21, 8:15, 10:14). Najwięcej punktów dla sopocian zdobyli Bartosz Olechnowicz i Łukasz Klawa – obaj po 10 oczek.

Start spotkania był wyrównany, a dzięki punktom Huberta Łałaka oraz trójce Łukasza Klawy mieliśmy remis 5:5. Wtedy gospodarze zdobyli siedem oczek z rzędu, ale sopocianie odpowiedzieli udaną pogonią – trafienia, oprócz wspomnianych wcześniej Łukasza i Huberta, zanotowali też Bartosz Olechnowicz i Maciej Nagel, a kiedy Łałak trafił za trzy to Trefl prowadził 19:17! Gospodarze szybko odzyskali inicjatywę dzięki trójce Wielechowskiego oraz trafieniu Nowickiego, lecz ostatnie słowo w pierwszej kwarcie należało do Miłosza Toczka. Zacięte 10 minut zakończyło się wynikiem 22:21.

Druga kwarta rozpoczęła się od punktów Filipa Gurtatowskiego i ponownie prowadził Trefl. Przez kolejne dwie minuty sopocianie nie potrafili jednak zdobyć kolejnych oczek, co wykorzystała Enea Basket. Wydawało się, że drużynową niemoc przełamał Hubert Łałak, ale był to tylko jednorazowy akcent – gospodarze byli przeważającą stroną, świetnie bronili i zdobywali punkty, dzięki czemu w 16 minucie meczu mieli już dziesięć oczek zapasu (35:25). Do końca pierwszej połowy gracze Trefla dorzucili jeszcze pięć punktów, ale ośmioma odpowiedzieli zawodnicy Enea Basketu i było 43:30.

Po zmianie stron grę trójką rozpoczął Bartosz Olechnowicz i było można mieć nadzieję, iż nasz zespół wróci jeszcze do walki o korzystny rezultat, lecz zawodnicy z Poznania nie pozwolili zredukować różnicy na mniej niż dziesięć oczek, a co więcej, w drugiej części kwarty konsekwentnie powiększali swój dorobek. Sopocianie nie potrafili znaleźć na to sposobu. Dziesięć minut przed końcem traciliśmy już dwadzieścia punktów (58:38).

Ostatnia kwarta nie przyniosła zwrotu akcji. Gracze Trefla II wciąż nie mogli się odnaleźć w ofensywie i nawet trochę gorsza w ataku rywali nie pozbawiła ich zwycięstwa także i w czwartej części meczu. Ostatecznie zespół Enea Basketu Poznań mógł cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie, zaś drużyna Michaela Łydkowskiego o swój premierowy triumf spróbuje powalczyć w środę, kiedy to zmierzy się w Gnieźnie ze Sklepem Polskim MKK.

Trefl II Sopot: Łukasz Klawa 10, Bartosz Olechnowicz 10, Hubert Łałak 9, Piotr Bobka 5, Filip Gurtatowski 2 oraz Wiktor Jaszczerski 5, Miłosz Toczek 2, Patryk Wojtyka 2, Maciej Nagel 2, Piotr Krzebietke 1, Eryk Adamiec 0, Miłosz Zając 0