CZAS DO NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA DOMOWEGO Trefl Sopot vs HydroTruck Radom
Kup bilet
13 Sty

Nie przegapić Startu na wyjeździe

Rywale zajmują wprawdzie dopiero 17 pozycję, ale w ostatnich tygodniach są już całkiem inną drużyną. Odkąd trenerem został, świetnie znany kibicom PLK, słoweński szkoleniowiec David Dedek, zespół z Lublina notuje wyraźną zwyżkę formy. Tuż przed Nowym Rokiem sensacyjnie pokonał wicemistrzów Polski, Rosę Radom.

Ozdobą niedzielnego meczu będzie pojedynek doskonałych serbskich skrzydłowych. Najskuteczniejszym graczem Startu (średnio 16 pkt. na mecz) jest w tym sezonie Stefan Balmazović. Rodak będzie wymagającym przeciwnikiem dla, rozgrywającego w Treflu doskonały sezon, Nikoli Markovicia.

Ciekawie zapowiada się pojedynek polskich rzucających. Kto okaże się lepszy? Weteran ligowych parkietów i były król strzelców PLK Jakub Dłoniak, czy będący ostatnio w bardzo dobrej formie Jakub Karolak? Kuba rozrzucał się nam w ostatnich meczach, a teraz będzie miał okazję pokazać swoje możliwości przed publicznością w rodzinnym Lublinie.

Zagadką dla sopockiej obrony będzie nowy rozgrywający Startu – Amerykanin Nick Covington, który najprawdopodobniej zadebiutuje właśnie w meczu z Treflem. O formę naszej podstawowej jedynki nie musimy się martwić. W poprzedniej kolejce Anthony Ireland zanotował rewelacyjne statystyki na poziomie 31 punktów (9/9 za 2!) i 6 asyst.

Przewagą Trefla jest szeroki skład – zespół Zorana Marticia to nie tylko zagraniczne gwiazdy. Świetną robotę w derbowym starciu z Asseco zrobili m.in. Artur Mielczarek i Piotr Śmigielski. Mielony dał rewelacyjną zmianę w 4 kwarcie, trafiając trzy trójki z rzędu. Śmigło tradycyjnie imponował walecznością po obu stronach parkietu. W starciu z byłymi kolegami na pewno będzie miał sporo do udowodnienia.

W Sopocie wszyscy są świadomi wartości naszej drużyny, ale pamiętamy, że do kolejnych zwycięstw potrzebna będzie maksymalna koncentracja i zaangażowanie każdego z zawodników. Mecz z dużo niżej notowanym rywalem to tylko pozornie łatwe zadanie, dlatego zachęcamy do wspierania żółto-czarnych przed ekranami komputerów. Transmisję ze spotkania przeprowadzi serwis EMOCJE.TV. Z kolei na wielki ligowy klasyk do Hali 100-lecia zapraszamy w czwartek, 19 stycznia! Bilety na mecz z Anwilem Włocławek już w sprzedaży. Bądźcie z nami podczas wszystkich spotkań, HEJ TREFL!!!

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Oficjalny Bukmacher Klubu

Sponsorzy wspierający i techniczni

Patroni medialni