DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

Kup bilet
Orlen Basket Liga
28 mar

Nie pozwolić na niespodziankę. Muszynianka Domelo Sokół Łańcut – Trefl Sopot [ZAPOWIEDŹ MECZU]

Ostatni mecz w marcu koszykarze Trefla Sopot rozegrają na Podkarpaciu. W sobotę 30 marca o 15:30 podopieczni Żana Tabaka zmierzą się z Muszynianka Domelo Sokołem Łańcut. Nasz zespół, który aktualnie jest wiceliderem tabeli, będzie zdecydowanym faworytem starcia z obecnie ostatnią drużyną ORLEN Basket Ligi. Transmisję z rywalizacji przeprowadzi platforma Emocje.tv

Na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024 Sokół czekał aż do 28 października. Wcześniej przegrał pięć meczów z rzędu, w tym bardzo ważne w kontekście utrzymania starcie z Zastalem Zielona Góra. Impas udało się przełamać w starciu z Czarnymi Słupsk. Mimo że kolejna rywalizacja, którą było spotkanie z PGE Spójnią Stargard, zakończyła się niepowodzeniem, to w drugim listopadowym meczu łańcucianie sprawili ogromną niespodziankę pokonując Stal 85:80.

Tak dobrze nie było w następnych trzech meczach. Sokół przegrał z Legią i Arrivą Polskim Cukrem Toruń oraz nie miał nic do powiedzenia w Hali 100-lecia, gdzie nasz zespół pewnie zwyciężył 94:78. Podopieczni Marka Łukomskiego zdecydowanie lepiej będą wspominać drugi mecz w Trójmieście, który odbył się zaledwie cztery dni później. Po szalonym spotkaniu Sokół wygrał z Arką 118:115 i po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach mógł cieszyć się z korzystnego wyniku na wyjeździe. Nasi najbliżsi rywale poszli za ciosem i również następne spotkanie w hali rywala zakończyli triumfem. Tym razem łańcucianie pokonali Tauron GTK Gliwice 100:87.

Jak się później okazało, na kolejne zwycięstwo Sokół musiał czekać aż… 90 dni! W tym czasie ekipa z Podkarpacia przegrała dziesięć meczów z rzędu. Dopiero w ostatniej kolejce udało im się zakończyć złą serię. W czwartek 21 marca Sokół pokonał u siebie drużynę z Torunia 93:87. Piąte zwycięstwo było niezwykle cenne, ale wciąż sytuacja Sokoła jest trudna. Identyfikujący się również z żółto-czarnymi barwami zespół ma jedno zwycięstwo mniej niż Zastal i gorszy bilans meczów bezpośrednich, dlatego w ciągu ostatnich pięciu kolejek muszą wygrać co najmniej dwa razy i liczyć na niepowodzenia bezpośrednich rywali.

Zdecydowanym liderem Sokoła jest Tyler Cheese. Amerykański obwodowy wrócił do gry po kontuzji i w ostatnich trzech meczach zdobył aż 82 punkty! Ze średnią 22 oczek na spotkanie Cheese jest aktualnie najlepszym strzelcem ORLEN Basket Ligi 2023/2024. W sobotę wspierać go będą także Ikechukwu Nwamu (śr. 16.9 punktów), Terrell Gomez (śr. 15.7 punktów) oraz zawsze groźny pod koszem Adam Kemp (śr. 9.9 punktu i 8 zbiórek). Liderem polskiej rotacji jest Artur Łabinowicz (śr. 11.8), który ostatnio jednak pauzował z powodu kontuzji.

O rywalu

Radosław Soja, drugi trener Trefla Sopot: Sokół to niewygodny przeciwnik. Zespół grający szybko, stawiający na pojedynki 1vs1. Jeżeli pozwolimy im poczuć, że mogą wygrać – tak jak ostatnio zrobił to Toruń – to możemy tam mieć problemy. Zrobimy wszystko, aby do tego nie dopuścić, zagrać jak najlepiej i wywieźć z Łańcuta kolejne ważne zwycięstwo.

Powrót do Łańcuta? Miło będzie tam pojechać i zobaczyć wszystkie osoby, które poznałem w tym mieście. Utrzymuję kontakt z wieloma z nich i bardzo się cieszę, że będziemy się mogli spotkać twarzą w twarz.

Skład Muszynianka Domelo Sokoła Łańcut

PG: Terrell Gomez, Marcin Nowakowski, Mikołaj Płowy

SG: Tyler Cheese, Michał Kroczak, Paweł Dobrzański

SF: Ikechukwu Nwamu, Artur Łabinowicz, Patryk Jaźwa

PF: Filip Struski, Milivoje Mijović

C: Adam Kemp

  • muszynianka domelo sokół łańcut - trefl sopot zapowiedź meczu

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni