17 gru

Młodzież w akcji: świetna gra sopockich ekip

Ostatnie dni były bardzo udane dla sopockiej młodzieży – zarówno drugoligowe rezerwy, jak i juniorzy starsi wygrali swoje spotkania z lokalnymi rywalami. Ci pierwsi pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia, z kolei zespół U20 zwyciężył z bardzo silną drużyną Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej, a także z MTS Basketem Kwidzyn.

Szczególnie ciekawie zapowiadały się drugoligowe derby pomiędzy Arką i Treflem. To spotkanie miało być starciem młodzieży dwóch lokalnych rywali, którzy zawsze w rozgrywkach młodzieżowych należą do czołówki krajowej. Tym razem zwycięsko z tej walki wyszła ekipa sopocka, którą do wygranej poprowadził Wiktor Rajewicz. Osiemnastolatek zanotował na swoim koncie double-double, na które złożyło się 21 punktów i 10 asyst. Bardzo dobre spotkanie rozegrali także koszykarze, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem „serca Sopotu”, czyli Sebastian Rompa i Benjamin Didier-Urbaniak. Ten pierwszy rzucił 12 oczek i miał 5 zbiórek, z kolei drugi zdobył 18 punktów i zebrał 6 piłek. To właśnie pod obręczami dużą przewagę wypracowała ekipa Trefla, która zanotowała aż o 17 zbiórek więcej od rywali. Sopocianie wypracowali sobie bardzo wysokie prowadzenie w pierwszej połowie, dzięki czemu, nawet przy pogoni Arki po zmianie stron, to żółto-czarni wygrali 91:80. Mniej szczęścia rezerwy Trefla miały w starciu z doświadczoną ekipą Domino Inowrocław. Tu jednak w składzie zabrakło kolejnych młodych graczy, trenujących z pierwszym zespołem, czyli Sebastiana Waldy i Patryka Pułkotyckiego. Mimo osłabienia sopocianie długo walczyli z wyżej notowanym rywalem, ale w czwartej kwarcie Domino odskoczyło i zwyciężyło w Hali 100-lecia 88:75.

Bardzo dobry okres notują w ostatnich dniach również juniorzy starsi, którzy najpierw pokonali mocną ekipę Szkoły Gortata Politechniki Gdańskiej 82:80, a później wygrali 104:77 z MTS Basketem Kwidzyn. Szczególne znaczenie miał ten pierwszy pojedynek, bo przed meczem obie drużyny miały taki sam bilans. Teraz to sopocianie umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Liderami zespołu U20 Trefla są wspomniani wcześniej Rajewicz i Didier-Urbaniak, a także Piotr Lis oraz Błażej Kulikowski. W czołówce swoich rozgrywek utrzymują się także juniorzy, którzy do tej pory wygrali wszystkie swoje spotkania. Ekipa U18 w miniony weekend zwyciężyła zespół Sharks Port Gdynia, prowadzony przez Marcina Stefańskiego. Żółto-czarni wygrali 109:48 i teraz mają przed sobą dłuższą przerwę, bo kolejne spotkanie zagrają 10 stycznia.