22 lip

Mistrzostwa Łukiego w liczbach

Za nami mistrzostwa Europy U-20 dywizji A. W turnieju triumfowali gospodarze, reprezentacja Izraela, która w decydującym spotkaniu pokonała Hiszpanię 92:84. Na czternastym miejscu zmagania zakończyła kadra Polski. Biało-czerwoni z siedmiu rozegranych spotkań wygrali tylko dwa i tym samym opuszczają najwyższą dywizję. Zapraszamy na liczbowe podsumowanie mistrzostw w wykonaniu najskuteczniejszego zawodnika naszej reprezentacji i gracza #sercasopotu – Łukasza Kolendy.

2 – tylko dwukrotnie Łukasz spędził na parkiecie mniej niż 30 minut. Było to w pierwszych dwóch meczach fazy grupowej przeciwko Litwie (14 minut) i Grecji (27 minut). Najwięcej czasu, bo aż 38 minut, Łukasz rozegrał w meczu z Ukrainą.

4 – tyle przeciętnie asyst Łuki notował na mecz. Do tego dorobku dokładał średnio aż 17,9 punktu oraz 3,9 zbiórki.

6 – w tylu spotkaniach najwięcej punktów dla kadry zdobył Łukasz Kolenda. Jedyną grą, w której rozgrywający ustąpił pola swoim kolegom, było inauguracyjne spotkanie przeciwko Litwie. Wówczas najskuteczniejszy wśród biało-czerwonych był Mateusz Szlachetka (12), a licznik Łukasza zatrzymał się na 6 oczkach.

16 – tyle przechwytów łącznie zanotował Łukasz Kolenda. Był to czwarty wynik mistrzostw. Najlepszy w tym aspekcie okazał się Grek Dimitris Moraitis.

24 – tyle punktów udało się zdobyć Łukaszowi podczas jego najlepszych spotkań na parkietach w Izraelu. Taki dorobek udało mu się powtórzyć trzykrotnie – w meczach przeciwko Słowenii, Chorwacji i Ukrainie.

42 – tyle łącznie prób rzutów za trzy punkty podjął Łuki podczas mistrzostw. Tylko sześć z nich znalazło drogę do kosza.

100 – z taką procentową skutecznością rzutów za dwa punkty Łukasz zakończył wygrany mecz przeciwko Słowenii (80:77). Łuki podjął osiem prób i wszystkie zakończyły się sukcesem.

125 – tyle łącznie punktów zdobył Łukasz Kolenda w siedmiu grach turnieju. Był to szósty wynik wśród wszystkich zawodników mistrzostw. Najlepszy był Grek Georgios Kalaitzakis (138).