DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

01 mar

Michał Kolenda i Yannick Franke po meczach reprezentacji

Za nami przerwa reprezentacyjna. W narodowych barwach zagrało dwóch koszykarzy Trefla Sopot – Michał Kolenda i Yannick Franke.

Reprezentacja Holandii udała się do Permu, gdzie mierzyła się z Rosją. Gospodarze zwyciężyli 80:69. Yanna spędził na parkiecie blisko 29 minut, w czasie których zanotował 9 punktów, 5 zbiórek, asystę i przechwyt. Mecz rewanżowy został odwołany ze względu na rosyjską agresją na Ukrainę.

KOSZ KADRA z Michałem w składzie dwukrotnie zagrała z Estonią prowadzoną przez byłego trenera Trefla Sopot, Jukkę Toijalę. W pierwszym meczu rozegranym w Tallinnie lepsi byli rywale, którzy pokonali Polskę 75:71. Trzy dni później biało-czerwoni udanie zrewanżowali się triumfując w Lublinie 70:68. W stolicy Estonii Michał spędził na parkiecie ponad 8 minut, notując w tym czasie 2 punkty i asystę, zaś w drugim spotkaniu grał przez ponad 10 minut i zapisał na swoim koncie 2 punkty, 2 asysty i zbiórkę. Ponadto nasz skrzydłowy miał najlepszy wskaźnik +/-, +11.