DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

31 paź

Listopadowe emocje czas zacząć! Trefl Sopot – GTK Gliwice

Trefl Sopot wraca do ERGO ARENY. Po triumfie przeciwko PGE Spójni Stargard 68:64 w Hali 100-lecia oraz spektakularnym comebacku we Włocławku przyszedł czas na spotkanie z GTK Gliwice.

Sopocianie po 5. kolejkach ligowych zmagań mogą pochwalić się bardzo dobrym bilansem – 4 zwycięstwa i 1 porażka. Oprócz wspomnianych PGE Spójni i Anwilu, #sercesopotu ma też na rozkładzie triumfy przeciwko zespołom ze Szczecina i Starogardu Gdańskiego. Jedyną porażkę podopieczni trenera Marcina Stefańskiego ponieśli w derbowym starciu w Gdyni, przeciwko miejscowej Asseco Arce. Zdobyte 9 punktów plasuje żółto-czarnych na piątym miejscu ligowej tabeli.

Rywale Trefla

Gliwiczanie rozpoczęli sezon od bardzo emocjonującego domowego spotkania przeciwko MKS Dąbrowie Górniczej. Pomimo bardzo słabej pierwszej połowie zawodnicy GTK potrafili odrobić 24-punktową stratę, rzucając w trzeciej kwarcie aż 40 oczek i doprowadzając do dogrywki. Ostatecznie jednak gospodarze tego meczu musieli przełknąć gorycz porażki, przegrywając 102:105. Kolejny ligowy mecz gliwiczanie także rozgrywali na swoim parkiecie. Tym razem ich rywalem był King Szczecin, który do województwa śląskiego przyjechał po porażce z Treflem Sopot. Lokalni kibice ponownie mogli obserwować zaciętą rywalizację, lecz ponownie to górą byli goście (79:81).

Po dwóch domowych porażkach gliwiczanie swój pierwszy mecz wyjazdowy rozgrywali przeciwko brązowym medalistom z zeszłego sezonu, Asseco Arce Gdynia. Skazywana na porażkę drużyna GTK sprawiła jednak niespodziankę i po bardzo dobrym meczu wygrała w Gdynia Arena 87:78. Kolejne spotkanie drużyna Pawła Turkiewicza także rozgrywała w województwie pomorskim. Tym razem rywalem była Polpharma Starogard Gdański, która dotychczas przegrała wszystkie mecze. Gliwiczanie od początku przejęli kontrolę nad spotkaniem i pewnie zwyciężyli 89:70. W ostatniej kolejce GTK wróciło na własny parkiet i… znowu przegrało. Po raz kolejny o losach meczu musiała zadecydować dogrywka, a zwycięsko z niej wyszła ekipa PGE Spójni Stargard (93:97).

Zespół z województwa śląskiego drugi sezon z rzędu bierze też udział w europejskich rozgrywkach, Alpe Adria Cup. GTK ma za sobą dwa spotkania i oba zakończyły się pomyślnie dla naszych najbliższych rywali. Gliwiczanie wygrali wyjazdowy mecz z austriackim Klosterneuburgiem 70:66 oraz pokonali u siebie chorwackie Skrljevo 107:69.

Ostatnie rywalizacje ligowe

GTK Gliwice – Trefl Sopot 77:75 (18:29, 16:17, 23:17, 20:12)

Trefl Sopot – GTK Gliwice 96:99 (28:20, 19:21, 22:28, 27:30)

GTK Gliwice – Trefl Sopot 83:94 (19:24, 30:18, 15:25, 19:27)

Trefl Sopot – GTK Gliwice 74:86 (17:16, 12:28, 18:24, 27:18)

Carlos Medlock – Duke Mondy

Naprzeciwko siebie stanie dwóch dotychczasowych najlepszych asystentów ligi – Carlos Medlock i Duke Mondy. W tym momencie zawodnik GTK ma trzy kluczowe podania więcej (41:38). Amerykańscy rozgrywający mają bardzo duży wpływ na grę swoich drużyn i bez wątpienia ich dyspozycja będzie kluczowa pod względem rezultatu sobotniego starcia.

Paweł Leończyk – Milivoje Mijović

Zarówno kapitan Trefla, jak i serbski silny skrzydłowy, czują się w tym sezonie bardzo dobrze pod koszem. Mijović pod względem zbiórek ustępuję w tym momencie tylko środkowemu Trefla, Nanie Foulland. Popularny „Leon” jest od początku rozgrywek kluczowym zawodnikiem dla żółto-czarnej drużyny, o czym świadczy jego wykładnik EVAL – średnio 20.8.

Atrakcje dla kibiców

Sobotni mecz w ERGO ARENIE będzie świętem dla całych rodzin. Długo przed rozpoczęciem spotkania funkcjonować będzie Strefa Rozrwyki z FunArena, a jej głównym punktem będzie przeznaczony dla najmłodszych dmuchaniec Stadionu Energa. Tradycyjnie będzie działać dodatkowe boisko do koszykówki, zaś w czasie przerw będą odbywać się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Rywalizacje swoją obecnością uatrakcyjni grupa cheerleaderek z formacji Dancehall Mafia.

Najmłodsi kibice #sercasopotu będą mieli okazje spotkać swoje ulubione maskotki – Treflika, Mewę z Portu Lotniczego Gdańsk oraz Tygryska Teodora z Grupy GPEC.

Gdzie oglądać?

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 2 listopada o godzinie 15 w ERGO ARENIE. Bilety są dostępne na stronie internetowej sercesopotu.pl. Osoby, które nie dotrą na trybuny, będą mogły obejrzeć mecz na stronie emocje.tv.