DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

27 mar

Komplet zwycięstw i awans Trefla 1LO Sopot U17 do półfinałów MMP! Trefl II Sopot z utrzymaniem

Trzy zwycięstwa i pewny awans do półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski! Trefl 1LO Sopot U17 był bezkonkurencyjny podczas turnieju 1/4 MMP w Stargardzie. Z kolejnymi porażkami za to musiał pogodzić się Trefl II Sopot, ale dzięki porażce Politechniki Łódzkiej żółto-czarni są już pewni utrzymania.

Drużyna Marcina Stefańskiego rozpoczęła zmagania od meczu z gospodarzem, PGE Spójnią. Choć rywalizację zainaugurowało prowadzenie rywali 6:0, to kolejne akcje należały do żółto-czarnych i pierwsza kwarta zakończyła się naszym prowadzeniem. W trzeciej kwarcie przeciwnicy doprowadzili do remisu 38:38, ale sopocianie przetrzymali słabszy moment i zbudowali przewagę, której nie oddali już do końca spotkania. W drugim spotkaniu – z TS Wisłą Kraków – nasza drużyna kontrolowała przebieg meczu od początku do końca i dzięki temu zapewnili sobie awans do półfinału. W niedzielę Trefl zagrał o pierwsze miejsce w turnieju z Zastalem. Sopocianie rozegrali koncertowe zawody. Cztery wygrane kwarty i przekroczona „setka” – żółto-czarni w świetny sposób przypieczętowali awans do półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski!

Trefl 1LO Sopot U17 – PGE Spójnia Stargard 82:69 (21:15, 15:11, 20:20, 26:23)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 20 (9 zb.), Chac 15, Juraszewski 11 (8 zb., 6 przechwytów), Czyżewski 11 (9 zb., 7 bloków), Grzejszczyk 2 (10 zb.) oraz Ziółkowski 16, Gaik 6, Ksionek 1, Gołębiowski 0

Trefl 1LO Sopot U17 – TS Wisła Kraków 88:70 (23:16, 25:23, 17:15, 23:16)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 27, Chac 15, Grzejszczyk 14 (10 zb.), Czyżewski 9, Juraszewski 8 (9 as.) Zawistowski 5, Ziółkowski 3, Ksionek 3, Gaik 2, Serdiukov 2, Gołębiowski 0, Dettlaff 0

Trefl 1LO Sopot U17 – SKM Zastal Zielona Góra 104:72 (28:16, 25:20, 25:18, 26:18)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 27, Chac 19 (10 zb.), Czyżewski 12 (6 bloków), Grzejszczyk 12, Juraszewski 4 oraz Ziółkowski 11, Gaik 7, Zawistowski 6, Gołębiowski 3, Ksionek 3

Kolejne dwa mecze za Treflem II Sopot. Niestety, ponownie żółto-czarni okazali się słabsi od swoich rywali. W środę w spotkaniu derbowym w Hali 100-lecia naszą drużynę pokonał GAK Gdynia, zaś w niedzielę złudzeń nie pozostawił nam Sklep Polski MKK Gniezno. Na szczęście dobrze wieści nadeszły w sobotę z Łodzi. Ekipa Politechniki przegrała z ŁKS-em 56:110, co oznacza, że żółto-czarni utrzymają się w rozgrywkach 2LKosz.

Trefl II Sopot – GAK Gdynia 57:71 (11:23, 8:29, 18:12, 20:17)
Trefl II Sopot: Nagel 14 (12 zb.), Wojtyka 11, Olechnowicz 9, Gurtatowski 5, Krzebietke 0 oraz Toczek 10 (10 as.), Półbratek 8, Mroczkowski 0, Kossakowski 0, Kowalski 0, A. Jęch 0, M. Jęch 0

Sklep Polski MKK Gniezno – Trefl II Sopot 74:46 (24:13, 13:16, 23:11, 14:6)
Trefl II Sopot: Wojtyka 13, Gurtatowski 7, Olechnowicz 5, Toczek 5, Nagel 2 oraz Kowalski 7, Jaszczerski 3, Półbratek 2, A. Jęch 2, Krzebietke 0, Mroczkowski 0, M. Jęch 0