CZAS DO NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA DOMOWEGO Trefl Sopot vs BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
Kup bilet
17 Lip

Jakub Motylewski nowym zawodnikiem Polpharmy Starogard Gdański

24-letni środkowy nie będzie grał w Treflu Sopot. Kuba wzmocni szeregi innej drużyny Energa Basket Ligi, Polpharmy Starogard Gdański.

Mierzący 210 centymetrów zawodnik pojawił się w Sopocie w 2012 roku, przechodząc do Trefla z ŁKS-u Łódź. Nastoletni wówczas koszykarz początkowo grał w drużynach młodzieżowych oraz zespole rezerw, a przed sezonem 2015/2016 został włączony do pierwszej kadry Trefla. Popularny „Motyl” bardzo dobrze wpasował się do ekipy prowadzonej wtedy przez Zorana Marticia. W debiutanckim sezonie Kuba zagrał w aż 23 spotkaniach.

Kolejne rozgrywki nie przynosiły środkowemu już tylu szans gry na najwyższym szczeblu. Kuba zdecydowanie częściej występował w drugim zespole Trefla. W sezonie 2018/2019 „Motyl” grał już wyłącznie w Energa Basket Lidze, jednak tych okazji wciąż nie było wiele, dlatego w styczniu zawodnik zdecydował się na wypożyczenie do pierwszoligowego Jamalexu Polonii 1912 Leszno.

W barwach zespołu z Wielkopolski Kuba wystąpił w 13 spotkaniach, w czasie których udało mu się łącznie zdobyć 43 punkty, zebrać 59 piłek i zanotować 4 asysty. Jego drużyna zakończyła zmagania na 9. miejscu w tabeli.

„Motyl” dziękujemy za grę w Treflu Sopot. Do zobaczenia na parkietach Energa Basket Ligi!

  • jakub motylewski

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Sponsorzy wspierający i techniczni

Patroni medialni