25 wrz

Inauguracja nie dla Trefla II Sopot

W pierwszym meczu sezonu 2022/2023 Trefl II Sopot przegrał na wyjeździe z Księżakiem Łowicz 59:75 (21:17, 13:17, 6:22, 19:19). Najwięcej punktów w naszej drużynie – i jednocześnie double-double – zapisał Sebastian Rompa (17 punktów i 11 zbiórek).

Premierowe punkty w nowych rozgrywkach zapisał Wiktor Jaszczerski, który celnie przymierzył z dystansu. Co prawda kolejne pięć punktów należało do przeciwników, ale Trefl II szybko doprowadził do wyrównania. Bardzo dobrze prezentowali się Miłosz Toczek i Sebastian Rompa. Szczególnie gra naszego centra imponowała – pomiędzy 7 a 9 minutą zdobył sześć punktów z rzędu i wyprowadził nas na 19:13. Do końca inauguracyjnej kwarty spadkowicz z Suzuki 1. ligi nadrobiła dwa oczka, ale to sopocianie wciąż prowadzili. Z każdą minutą drugiej kwarty naszemu zespołowi grało się coraz trudniej. Żółto-czarni prowadzili, ale ich przewaga topniała. W 15 minucie różnica wynosiła zaledwie punkt, lecz następne trafienia zapisali Krzebietke, Wojtyka oraz Toczek i ponownie odskoczyliśmy. Gracze Księżaka nie poddawali się i dopięli swego na 17 sekund przed przerwą – do szatni zespoły schodziły przy wyniku 34:34.

Niestety, gra po zmianie stron rozpoczęła się od serii 8-0 w wykonaniu gospodarzy. Połowę strat zniwelowaliśmy po trafieniach Sebastiana i Miłosza, lecz jak się później okazało, było to 2/3 naszego dorobku w tej kwarcie. Skrzętnie skorzystali z tego miejscowi, którzy na 10 minut przed końcem prowadzili 56:40. W ostatniej kwarcie nasz młody zespół próbował gonić, ale nie udało nam się zniwelować strat na mniej niż dwanaście punktów. Ostatecznie pierwszy mecz sezonu padł łupem Księżaka.

Trefl II Sopot: Rompa 17 (11 zb.), Toczek 10, Olechnowicz 5, Gurtatowski 4, Jaszczerski 3 oraz Nagel 10, Wojtyka 4, Krzebietke 2, Mroczkowski 2, Półbratek 2, Kossakowski 0, A. Jęch 0